Reklama

Uczennice ze szkoły w Mielcu i Borowej w konkursie You Can Dance. Zagłosuj na ich taniec

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcia udostępnione dla Redakcji „Korso” przez Panią Ilonę Drozdowską- Nieć

Uczennice ze szkoły w Mielcu i Borowej w konkursie You Can Dance. Zagłosuj na ich taniec - Zdjęcie główne

 Zespół taneczny "Hasztaszki" z Borowej | foto Zdjęcia udostępnione dla Redakcji „Korso” przez Panią Ilonę Drozdowską- Nieć

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Program „You Can dance- Nowa generacja 2”, to program przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat, w którym pokazują swoje umiejętności taneczne. W tym roku, w drugiej już edycji tego programu uczestniczą też uczniowie z naszego powiatu: ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza w Mielcu i Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borowej.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza potwierdziła uczestnictwo swoich uczniów (4 dziewczynki)  w tym popularnym programie  tanecznym. 

W programie  „You Can dance- Nowa generacja 2” uczestniczą też uczniowie ze  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borowej. Zespół Taneczny  ze Szkoły Podstawowej w Borowej to„Hasztaszki’, czyli  grupa siedmiu dziewcząt, które wykonują nowoczesny styl tańca. Opiekunami grupy są nauczyciele tutejszej szkoły Ilona Drozdowska- Nieć, nauczycielka biologii oraz Tomasz Pierzchała- wuefista- pasjonaci tańca.  

Na pytanie, jak to się stało, że grupa taneczna „Hasztaszki” wzięła udział w programie You Can Dance- Nowa Generacja”, pani Ilona odpowiedziała:

Wysłaliśmy do programu , nagrany przez nas układ taneczny, złożony z 3 fragmentów do dnia 17 lutego (red. 2023 roku). Od 24 lutego do 5 marca cały czas  można na nas głosować na stronie internetowej programu.. Można głosować tylko jeden raz  na dobę. Cały czas nakłaniamy wszystkich, żeby głosowali na nas.”

 Zespół taneczny "Hasztaszki" to grupa taneczna, w skład której początkowo wchodziło siedmioro  dziewcząt z klas VII- VIII tutejszej szkoły. Jak wspomina pani Ilona  Drozdowska -Nieć:

„Historia zespołu Hasztaszki rozpoczęła się w zasadzie bardzo spontanicznie. W ramach nagrody za wygranie ogólnopolskiego konkursu "Ratujemy Konie" uczniowie aktualnych klas 7 i 8 wzięli udział w tygodniowym wyjeździe do roztoczańskiego Kawęczynka. To właśnie tam dziewczyny postawiły swoje pierwsze kroki taneczne. Po powrocie z wyjazdu postanowiły kontynuować rozwój zespołu. W taki sposób trwamy już dwa lata. Początkowo do Hasztaszek należało 7 dziewczynek”.

Po powrocie do szkoły z wyjazdu do Kawęczynka  dziewczęta odkryły w sobie nową pasję -taniec. Swoją pasją do tańca „zaraziły” innych uczniów, z tygodnia na tydzień rosło zainteresowanie tańcem, aż w końcu do  zespołu dołączyło 20 osób! Dziewczęta nie zaniechały rodzącej się pasji do tańca. Ich pasję zaczęli podzielać inni uczniowie, także w tym momencie w zajęciach tanecznych zespołu uczestniczy około 25 dzieci. Uczniowie sami wymyślają układy taneczne, opiekunowie wspierają ich od strony technicznej i logistycznej, umożliwiając im  w ten sposób pokazanie się większej publiczności.

Zespół „Hasztaszki” ma już za sobą kilka konkursów i występów. Pani Ilona  z  nieukrywaną dumą przedstawia  sukcesy swoich podopiecznych:

„Hasztaszki zwyciężyły Ogólnopolski Konkurs "Jerusalema Dance", w którym główną nagrodą był tygodniowy pobyt w Zakopanem oraz zatańczenie „Jerusalema Dance” na słynnych Krupówkach! Hasztaszki zadbały o oprawę artystyczną dwóch Gal Bokserskich organizowanych w naszym powiecie - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego oraz upiększają każdą uroczystość szkolną swoim cudownym tańcem! Teraz zdecydowaliśmy o wzięciu udziału w bardzo prestiżowym,ale wymagającym konkursie You can dance - Nowa generacja 2”.

Na te i inne zespoły możesz zagłosować TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy