Reklama

Uczennice z Radomyśla ze stypendium premiera

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczennice z Radomyśla ze stypendium premiera - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie uczennice z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim: Gabriela Wałęga oraz Wiktoria Nawój, za najwyższe wyniki w nauce otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

     „Z wielką radością zwracam się do grona uczniów, którzy otrzymują dziś tytuł stypendysty Prezesa Rady Ministrów. Kieruje mną przekonanie, że Polska stoi dziś przed wielką szansą, bo ma Was – wspaniałą młodzież, której chce się chcieć, której chce się uczyć, chce się podejmować kolejne wyzwania. Jestem pewien, że kompetencje, które dziś zdobywacie, będą siłą Rzeczypospolitej w przyszłości. Nie wątpię, że wśród Was znajdują się przyszli wynalazcy, inżynierowie, nauczyciele, wspaniali działacze społeczni, a także politycy (…). Serdecznie Wam gratuluję.”

Te słowa skierował do tegorocznych stypendystów - w gronie których znalazły się także uczennice Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim - premier Mateusz Morawiecki.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół , w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

 Każdego roku Zespół Szkół promuje najzdolniejszą młodzież, która może pochwalić się wysokimi wynikami i osiągnięciami w różnych dziedzinach.

Stawiamy na szkolnictwo zawodowe, więc wśród wyróżnionych są laureaci olimpiad i konkursów o tematyce ekonomicznej bądź informatycznej. Gratulujemy serdecznie, cieszymy się z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów. Cała społeczność szkolna, nauczyciele, uczniowie jesteśmy z Was dumni, że znalazłyście się w gronie wyróżnionych, wśród wielu wybitnych uczniów podkarpackich szkół - przekazuje Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy