Reklama

Uczeń ZST zaprojektował nowy portal

Opublikowano:
Autor:

Uczeń ZST zaprojektował nowy portal - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Adam Sołtys, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, został finalistą III edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej

W kwietniu w Collegium Civitas w Warszawie odbyły się zawody finałowe wieńczące III edycję Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Uczniowie musieli stawić czoła zadaniom z zakresu edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Patronat honorowy sprawowało Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polski Komitet ds. UNESCO, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Finalistą turnieju został Adam Sołtys, uczeń trzeciej klasy Technikum Informatycznego ZST w Mielcu. Adam już od listopada rozpoczął prace, by osiągnąć sukces. W pierwszym etapie konkursu, pracując w zespole z kolegami z klasy 3AI, Jakubem Skibą, Rafałem Wieczerzakiem i Danielem Midurą, opracował projekt dotyczący bezpieczeństwa i prywatności w sieci – motywu przewodniego edycji. Przedstawiciele 29 zespołów, z ponad stu, które nadesłały swoje prace, otrzymali awans do drugiego etapu i byli uprawnieni do przystąpienia do testu on-line w lutym. Tu w ciągu 90 minut uczniowie musieli zmierzyć się z 22 pytaniami zamkniętymi i otwartymi, których rozwiązanie wymagało sporej wiedzy i umiejętności.

Więcej w 22 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE