Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 52/2022

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 52/2022 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad nowym numerem Tygodnika Regionalnego KORSO. Co w najnowszym numerze?

To był rok!

Rok 2022 w pamięci na zawsze zapisze się nam jako rok wielkich obaw i zmian. W lutym za naszą wschodnią granicą rozpoczęła się wojna, a mieszkańcy naszego powiatu stanęli ramię w ramię, wspólnie organizując pomoc dla potrzebujących. W naszym mieście gościły czołowe postaci polskiej sceny politycznej, a na lotnisku stacjonowanie rozpoczęli amerykańscy żołnierze. Nie zabrakło oddanych do użytku inwestycji, zaś na światowych arenach sportowe triumfy święciła Kasia Zdziebło.

Wójtowie i burmistrzowie podsumowują mijający rok

Jaki był 2022 rok? "Pełen obaw, ale i dużych inwestycji." Koniec roku to czas podsumowań, analiz, bilansów. Poprosiliśmy włodarzy naszych gmin o to, by opowiedzieli, co udało się zrobić w mijającym roku oraz jakie mają plany i marzenia na przyszły.

Zachodnia obwodnica Mielca już gotowa

Prezent na gwiazdkę otrzymali kierowcy naszego powiatu. Oddano bowiem ostatni fragment zachodniej obwodnicy miasta: od Piątkowca przez Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu. Droga zapewnia dojazd z kierunku Tarnowa do specjalnej strefy ekonomicznej, ma usprawnić komunikację oraz transport towarów, a także zmniejszyć ruch pojazdów w centrum miasta.

Nie wolno być jak Piłat

Podczas ostatniej sesji powiatu mieleckiego radni głosowali nad przyjęciem apelu w sprawie pomocy dla polskich szpitali, których sytuacja finansowa coraz bardziej się pogarsza. Choć wydawałoby się, że apel taki nie może podzielić radnych, stało się inaczej. Radni znaleźli bowiem okazję do wypomnienia sobie kilku spraw z przeszłości.

Starosta i prezydent rozdali nagrody

Na spotkaniu świąteczno-noworocznym poznaliśmy laureatów tradycyjnych Nagród Prezydenta i Starosty za dokonania w roku 2022 w dziedzinach biznes, kultura, społecznik, sport i rodzina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy