Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 52/2019 [WYDANIE ŚWIĄTECZNE]

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 52/2019 [WYDANIE ŚWIĄTECZNE] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości A na koniec roku... bardzo pozytywna informacja. Radna Krystyna Kowalik pokazała charakter i postanowiła zrezygnować z pobierania diety. Wszystkie pieniądze uzyskane w ten sposób przekazała na rzecz potrzebujących! - tę niezwykłą historię przeczytacie w najnowszym świątecznym Tygodniku KORSO.

SPECJALNE świąteczne wydanie KORSO dostępne już w poniedziałek 23 grudnia! Jednocześnie informujemy, ze to już ostatni numer w 2019 roku! Nowy dopiero w 2020 :)

Czy to koniec ośrodka "SOS Życie"?
Zarówno ośrodek diagnostyczny, jak i cytomammobus nie może już robić badań przesiewowych. Dlaczego? Negatywny wynik audytu przeprowadzany przez Centralny Ośrodek Koordynujący.

Jastrzębie lecą do wojska
W piątek, 20 grudnia, w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego prezydent RP Andrzej Duda, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki i marszałek podkarpacki Władysław Ortyl wzięli udział w przekazaniu Wojskom Specjalnym czterech śmigłowców Sikorsky S-70i.

 

Dachowanie ciężarówki
19 grudnia (czwartek) po godz 11 samochód ciężarowy typu TIR wypadł z zakrętu i przewrócił się na mieleckiej obwodnicy, tuż przed skrzyżowaniem Mielec - Szydłowiec. Auto dachowało, kabina kierowcy została zmiażdżona.

 

Paweł Pazdan szczerze: "Wyzwania towarzyszą mojemu życiu od lat"
Obecny wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan z samorządem lokalnym związany jest już od ponad dwudziestu lat. Zaczynał w pomocy społecznej, w starostwie budował wydział, który tworzył strategię dla systemu ochrony zdrowia. Był dyrektorem pogotowia ratunkowego, a od roku pełni funkcję wiceprezydenta Mielca. Prywatnie to entuzjasta dobrej książki, miłośnik teatru i sportów zespołowych. Z Pawłem Pazdanem rozmawia Szymon Burek.

 

Powiat mielecki
Budżet podzielił radnych
Radni powiatowi po wielogodzinnej żywej dyskusji przyjęli budżet na kolejny rok. Jednak jednomyślności nie było. Radni proponowali kilka zmian - z jakim skutkiem?

 

Czy to koniec ośrodka "SOS Życie"?
Zarówno ośrodek diagnostyczny, jak i cytomammobus nie może już robić badań przesiewowych. Dlaczego? Negatywny wynik audytu przeprowadzany przez Centralny Ośrodek Koordynujący.

 

Święta przychodzą i odchodzą
Z pewnością święta Bożego Narodzenia należą do najbardziej "popularnych". Znają je wszyscy, niekoniecznie katolicy, albo niekoniecznie praktykujący religię. Święta te kojarzą się z choinką, dekoracjami, szałem świątecznych zakupów, a obok tego wszystkiego z wspomnieniem tajemnicy przyjścia Boga na świat. Na temat świąt i nie tylko rozmawiamy z księdzem Waldemarem Cioskiem, proboszczem parafii Ducha Świętego w Mielcu.

 

Siatkówka kobiet
Koniec pięknej przygody
W weekend siatkarki SPS Stali Mielec udały się do województwa opolskiego na mecz z UNI Opole. Naszej drużyny nie poprowadził już Roman Murdza, który na początku poprzedniego tygodnia został zdymisjonowany.

 

Piotr Durak szczerze o swojej twórczości
Człowiek wielu pasji i talentów. Z jednej strony nauczyciel języka polskiego, z drugiej szalony pasjonat poezji, prozy, fotografii. Kiedy brakuje mu adrenaliny... przepływa pontonem polskie rzeki wzdłuż i wszerz lub wsiada na rower i jedzie nim do Niemiec z Podkarpacia. Taki jest Piotr Durak, nagrodzony Medalem za Zasługi dla Kultury Polskiej. Rozmawia Monika Świetlińska.

 

Piłka ręczna
Nowy rok musi być lepszy
Za nami chyba jeden z najbardziej "huśtawkowych" sezonów w najnowszej historii SPR Stali Mielec. Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a dalej było tylko ciekawiej. Ostatecznie drużyna kończy grudzień na ostatnim miejscu w tabeli PGNiG Superligi, ale z nadzieją, że w nowym roku będzie lepiej.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE