Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 50/2020

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 08:27
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 50/2020 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie tygodnika KORSO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już jedno z ostatnich w tym roku wydań Tygodnika KORSO. W najnowszym wydaniu dużo piszemy o zwolnieniu dyrektora mieleckiego szpitala i to po zaledwie dwóch miesiącach! Poruszamy temat nie publikowanych oświadczeń majątkowych w Gminie Gawłuszowice. Opisujemy najnowsze inwestycje miasta Mielca. Nie zapominamy także o trwającej epidemii koronawirusa. Zapraszamy do zakupu!

 

Stracił stanowisko, bo zapomniał

Po zaledwie dwóch miesiącach pracy, 7 grudnia, Zbigniew Torbus został odwołany przez Zarząd Powiatu Mieleckiego ze stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala. Co było przyczyną? Czy władze powiatu musiały podjąć taką decyzję? Starosta wyjaśnia całą sprawę, mówiąc, że to absurd.

 

Nowy biskup w naszej diecezji
W dniu 12 grudnia br. Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Artura Ważnego biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej, przydzielając mu tytularną stolicę Mazaca (łac. Diocesis Mazacensis, obecnie na terenie Algierii). Jest to czternasty biskup pomocniczy w historii diecezji tarnowskiej.

 

Część lokalnych inwestycji z rządowym wsparciem
Wiemy już, które gminy otrzymają pieniądze z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych. W naszym powiecie wsparcie otrzyma Zarząd Powiatu Mieleckiego, a także gminy Przecław, Mielec i Tuszów Narodowy. Poległ samorząd miasta Mielca.

 

Kościół w liczbach
36,9% katolików uczestniczyło w niedzielnej Eucharystii, a do Komunii Świętej przystąpiło 16,7% – wynika z danych opublikowanych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego za 2019 rok.

 

Tajemnicza śmierć w Jaślanach
Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci 64-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono na terenie prywatnej posesji w Jaślanach (gm. Tuszów Narodowy).

 

Czy to czas na szukanie nazwy ronda?
Wojewoda podkarpacka uchyliła uchwałę Rady Miasta Mielca, która chciała nazwać rondo na strefie przemysłowej w Mielcu imieniem wieloletniego dyrektora WSK Mielec Tadeusza Ryczaja. Pojawił się problem historyczny, bo Ryczaj należał do PZPR, a to kłóci się z ustawą o zakazie propagowania komunizmu. Pojawiła się nowa nazwa dla ronda, którą zaproponował znany historyk lotnictwa Teofil Lenartowicz. Proponowana nazwa to: "Rondo 100-lecia lotniczego Mielca". Jakie argumenty przedstawia Lenartowicz?

 

Mielecki "Mój Rynek" znów otwarty
Plac targowy przy ul. Wolności w Mielcu, czyli tak zwany "Mój Rynek" oficjalnie ruszył 10 grudnia 2020 roku. Co się zmieniło po remoncie? Powstało 5 zadaszonych stanowisk handlowych, w tym 55 dla rolników, nowa nawierzchnia utwardzona z kostki brukowej, oświetlenie, przyłącze do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. To tylko część z prac, które zostały wykonane na placu targowym.

 

Stracił stanowisko, bo zapomniał
Po zaledwie dwóch miesiącach pracy, 7 grudnia Zbigniew Torbus został odwołany przez Zarząd Powiatu Mieleckiego ze stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala. Co było przyczyną? Czy władze powiatu musiały podjąć taką decyzję? Starosta wyjaśnia całą sprawę, mówiąc, że to absurd.

 

Sprawa dla CBA
Ginące oświadczenia majątkowe
W gminie Gawłuszowice na stronie internetowej w zakładce BIP (Biuletyny Informacji Publicznej) nie było wszystkich oświadczeń majątkowych zobowiązanych do ich składania osób – wójta, sekretarza, skarbnika gminy, kierowników jednostek organizacyjnych, radnych – i to nie tylko z ostatniego roku, ale sprzed 2, 3, 4, 5 lat. Po interwencji dziennikarskiej ukazały się, ale nadal nie wszystkie. Na niektórych są inne daty sporządzenia, inne daty wpływu, nie ma pieczątek ich przyjęcia, zdarzają się nieczytelne. Sprawą powinno się zająć Centralne Biuro Antykorupcyjne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.