Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 49/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 49/2018 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Atmosfera w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu gęstnieje z dnia na dzień. Stosunki pomiędzy dyrektorką a nauczycielani stają się coraz bardziej napięte. Do mieleckiego starostwa wpłynęło wiele skarg od pracowników, padają poważne oskarżenia.

Nie ma zgody na podwyżkę podatków
Tak długiej dyskusji na temat stanu finansowego miasta Mielca nie było długo. Rada Miejska nie wyraziła zgody na podwyższenie podatku od nieruchomości na 2020 rok, przygotowanej przez prezydenta Jacka Wiśniewskiego. Opozycja ganiła prezydenta, że już jedna podwyżka była i na inne zgody nie będzie. Tymczasem prezydent straszy, że miasto może stracić zdolność kredytową w przyszłym roku.

 

Uważaj przy zakupach
Zbliżają się święta. Coraz więcej osób decyduje się kupić wymarzone podarunki przez Internet. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Mundurowi radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.

 

Trwa łatanie budżetu
Gdzie szukać oszczędności? Skąd magistrat ma znaleźć brakujące pieniądze? W 2020 roku zaczniemy powoli odczuwać trudną sytuację miejskiego budżetu. Miasto realizuje duże inwestycje. Czy w 2020 roku zabraknie funduszy na niektóre potrzeby? Jeśli tak, to jak zdecydować - gdzie przeprowadzić cięcia?

 

Mamy nowych honorowych obywateli
Najwyższe mieleckie odznaczenie - honorowe obywatelstwo decyzją rady miasta otrzymają dwie osoby związane z legendą mieleckiej piłki nożnej: Edward Kazimierski i Grzegorz Lato. To efekt przygotowywań miasta do jubileuszu 80-lecia klubu FKS Stal Mielec.

 

Straszak Ludowy - gdzie ten remont?
Dom Ludowy to budynek, który stoi na skrzyżowaniu ul. Wojsławskiej z ul. Witosa. Wybudowany został dzięki datkom i pracy wielu wojsławian, ale także rzochowian. Kiedyś był dumą wsi (obecnie osiedla) i miejscem aktywności kulturalnej lokalnej społeczności. Dziś jest zaledwie cieniem dawnego siebie i w każdej chwili może runąć. Jeszcze w marcu 2016 roku - po konsultacji z mieszkańcami Wojsławia - planowano jego remont; od tych wydarzeń miną niedługo cztery lata, a stan budynku się nie polepsza. Mieszkańcy powoli mają dość. Chcą w końcu wiedzieć, gdzie jest ten remont?

 

Piłka ręczna
Ogromna sensacja!
SPR Stal Mielec sprawiła największą sensację w tym sezonie PGNiG Superligi. Drużyna, która dołowała i przez całą pierwszą rundę była dostarczycielem punktów dla innych zespołów, pokonała Gwardię Opole - brązowego medalistę poprzedniego sezonu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE