Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 47/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 47/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym papierowym wydaniem Tygodnika KORSO. Tym razem dużo piszemy o problemach finansowych Towarzystwa Św. Brata Alberta, które prowadzi schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Organizacja alarmuje, że konto bankowe jest już puste i praktycznie nie ma rozwiązania tej sytuacji. Kosztu utrzymania rosną. Dotacje są za małe, a potrzeby ogromne. Dodatkowo pandemia ukróciła wiele inicjatyw, które wspierały zwykłą działalność organizacji. Czy "Albert" podejmie się prowadzenia schroniska i ogrzewalni w przyszłym roku? To ważny temat dla miasta i regionu!

Schronisko nad przepaścią 

Koło Mieleckie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta poinformowało na swoim Facebooku, że schronisko dla bezdomnych jest na skraju finansowego bankructwa. Urząd miejski zdementował te informacje, jednak mielczanie są oburzeni.

Zmarł Jacek Korpanty

18 listopada zmarł Jacek Korpanty. Był artystą plastykiem, konserwatorem dzieł sztuki, malarzem. Specjalizował się w sztuce sakralnej. Pochodził z Mielca, zamieszkał w Poznaniu. Był absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Bezdomne psy w Radomyślu

Bezdomność zwierząt jest bardzo złożonym problemem. Dotyka nie tylko samych zwierzaków, ale też ludzi, którzy obawiają się, że zwierzęta takie mogą być agresywne lub chore. W Polsce rośnie liczba bezdomnych psów i kotów. Dzieje się tak pomimo tego, że samorządy terytorialne przeznaczają coraz więcej środków na opiekę nad zwierzętami.

Dzięki KORSO się udało

Przez długi czas interesowaliśmy się sprawą zniszczonej drogi i parkingu przy ulicy Biernackiego. Mieszkańcy dzwonili do nas z prośbą o poruszenie sprawy. Po naszej interwencji urząd miasta obiecał zająć się problemem, a prezydent Wiśniewski obiecał remont drogi wjazdowej i parkingu. Jak zakończyła się ta sprawa?

Gdzie żyje się najlepiej?

W której gminie w Polsce żyje się najlepiej? Autorzy rankingu "Gmina dobra do życia" oprócz standardowych wskaźników, jak poziom bezrobocia czy dostęp do lekarzy, wzięli pod uwagę wiele innych, np. ilość bibliotek, zagrożenie powodzią lub podtopieniem, zanieczyszczenie środowiska czy nasłonecznienie i pochylenie terenu. W województwie podkarpackim nasze gminy nie mają sobie równych.

Janusz Młynek "Wybitnym Polakiem"

Na początku listopada w Rzeszowie w G2A Arenie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Promotor Polski" oraz "Wybitny Polak". Tę drugą nagrodę odebrał pochodzący z Mielca Janusz Młynek, jeden z najwybitniejszych trenerów szermierki w Stanach Zjednoczonych.

Padew szykuje się do Roku Łukasiewicza

Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego i Gminy Padew Narodowa dokonali pierwszych uzgodnień dotyczących upamiętnienia postaci Ignacego Łukasiewicza. To właśnie ten wybitny rodak mieleckiej ziemi, decyzją uchwały podjętej przez Sejm, będzie patronem roku 2022.

Powstanie stacja pogotowia

Gmina Borowa wsparła mieleckie pogotowie ratunkowe dofinansowując zakup respiratora transportowego. Trafi on do karetki w podstacji Borowa. Na piątkowym (19 listopada) spotkaniu, nie tylko ten temat był ustalany.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy