Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 47/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 47/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny - to tylko niektóre zawody podwyższonego ryzyka. Liczba zakażonych przez długi czas codziennie rosła i nadal jest duża, dlatego pacjentów, którym trzeba pomóc, też jest bardzo wielu. Na pierwszej linii frontu z koronawirusem walczą pracownicy mieleckiego pogotowia ratunkowego. Jak wygląda ich praca i codzienna walka o zdrowie i życie mieszkańców całego naszego powiatu? Z czym się borykają i o co apelują?

 

Budujemy dużo mieszkań
Według najnowszych danych Urzędu Statystycznego, które dotyczą I półrocza 2020 roku, w woj. podkarpackim wybudowano o 10,5 proc. mniej mieszkań niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bardzo dobrze w tym zestawieniu wypada pow. mielecki, który jest w ścisłej czołówce Podkarpacia, a mieszkań wybudowano w nim nie mniej, a więcej.

 

Zmarł Jerzy Dębicki
Kapitan Wojska Polskiego, harcerz, więziony za działalność w tajnych organizacjach, inżynier, konstruktor, nauczyciel, właściciel księgarni, wybitny mielczanin. Ze smutkiem informujemy, że w wieku 91 lat zmarł Jerzy Dębicki.

 

Wciąż nie ma szczepionek na grypę
We września pytałem w kilku mieleckich aptekach o szczepionki na grypę. Nigdzie ich nie było. Tak samo było w października. Teraz w listopadzie znów wykonałem kilka telefonów do mieleckich aptek. Usłyszałem, że szczepionek nie ma. Pojawiają się pojedyncze sztuki, które natychmiast znikają.

 

Prace w parku ukończone
Rewitalizacja parku przy ulicy Kazimierza Wielkiego zakończyła się pomyślnie. Mieszkańcy Mielca mogą się już cieszyć bezpiecznym miejscem odpoczynku, wzbogaconym o nowe drzewa, krzewy, rośliny i ławki.

 

Kalejdoskop wydarzeń związanych z obchodami 550-lecia lokacji miasta Mielca

Przygotowania do obchodów lokacji miasta Mielca trwały kilka miesięcy. W skład specjalnie utworzonego komitetu wchodzili przedstawiciele różnych środowisk z naszego miasta. Cel obchodów był jeden – podkreślić piękną historię Mielca i umocnić poczucie patriotyzmu lokalnego.

 

Szpital w czasach covidu
Najważniejsze informacje dotyczące walki samorządu powiatu mieleckiego z wirusem COVID-19 przekazane zostały podczas konferencji prasowej starosty Stanisława Lonczaka i wicestarosty Andrzeja Bryły w czwartek, 19 listopada.

 

Hala coraz bliżej
Postępują prace na budowie nowej hali sportowo-widowiskowej z pływalnią, która powstaje w sąsiedztwie stadionu miejskiego przy ulicy Solskiego 1.

 

Pomoc dla wybranych branż
Po blisko trzech tygodniach od momentu wpłynięcia, w ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę Tarcza 6.0, znaną również jako tarcza branżowa, która ma wesprzeć firmy najbardziej dotknięte obostrzeniami koronawirusowymi. Dodatkowa pomoc dla dotkniętych restrykcjami przedsiębiorców ma popłynąć także z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju, choć tu oczekiwania na jej uchwalenie potrwają jeszcze dłużej, co najmniej do początku przyszłego roku.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE