Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy Mielec powoli zatonie w powodzi starych wersalek i meblościanek? Miasto od sierpnia nie odbierało odpadów wielkogabarytowych, a więc wokół śmietników rosły hałdy śmieci. Urzędnicy chwilowo rozwiązali problem, śmieci zniknęły. Urząd gorączkowo szuka miejsca, gdzie można przekazać mieleckie odpady. Na razie - bezskutecznie.

Tragiczna śmierć 18-latka
W miniony poniedziałek (28 października) doszło do tragicznego wypadku w Rudzie, w którym śmierć poniósł 18-letni mężczyzna. Dwóch młodych pasażerów z obrażeniami trafiło do szpitala. Stan jednego z nich jest poważny.

 

Jedna osoba ranna w pożarze
Groźny pożar wybuchł w budynku mieszkalnym przy ulicy ks. Augustyna Kordeckiego w Mielcu. Jedna osoba trafiła do szpitala.

 

Akcja "Znicz" za nami
Przez 4 dni funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby swoich najbliższych. W porównaniu z latami ubiegłymi było bezpieczniej - o ponad połowę zmniejszyła się liczba wypadków, mniej było również zabitych i rannych. Podkarpaccy policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego regionu podczas akcji "Znicz 2019".

 

Sama przeciwko Krono - druga odsłona
W minioną środę, 30 października, odbyła się druga rozprawa sądowa z powództwa cywilnego przeciwko firmie Kronospan. Sąd przesłuchiwał kolejnych świadków, a po kilku godzinach zdecydował odroczyć sprawę ze względu na nowe dowody.

 

Czy to jakiś kataklizm?
Na ostatniej sesji rady miasta radny Marian Kokoszka poruszył sprawę zmian kadrowych w urzędzie.

 

Zmierzch Oborskich
W poprzednim numerze opisywaliśmy początki rodziny Oborskich w zaborze austriackim oraz to, w jaki sposób znaleźli się oni w Mielcu. Wspominaliśmy o działalności Wacława Oborskiego, a także jego żony - Konstancji. W tym numerze ukazujemy ostatnią część historii Oborskich, która zakończyła się upadkiem szlacheckiego rodu i samego pałacyku.

 

Plebiscyt
Czekamy na zgłoszenia
Za nami pierwszy tydzień zgłaszania kandydatów do naszego plebiscytu, w którym wyłonimy najlepszych sportowców i trenerów 2019 roku. Na Państwa zgłoszenia czekamy jeszcze do 10 listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE