Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 42/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 42/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak bogaty jest prezydent Mielca, burmistrzowie oraz wójtowie mieleckich gmin? Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe dziesięciu lokalnych włodarzy. Ich majątki są zróżnicowane, choć jest jeden milioner.

Zmarł ks. Chochół, budowniczy kościoła w Trześni
17 października w wieku 69 lat zmarł ks. Wojciech Chochół, wieloletni proboszcz parafii w Trześni. Ks. Wojciech Chochół zorganizował parafię od podstaw. Doprowadził do wybudowania kościoła parafialnego i jego wyposażenia, domu parafialnego, obiektów gospodarczych i cmentarza. Od sierpnia ubiegłego roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

 

Zmarł prezes OSP Grochowe I
W sobotę, 17 października, zmarł Piotr Smykla, wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowe I (gm. Tuszów Narodowy). Strażacy ochotnicy przyznają, że Piotr był to druh zawsze gotowy do działania i pomocy innym w potrzebie.

 

Plan na bocznicę kolejową
Trwa końcowy etap modernizacji linii kolejowej Mielec-Dębica. Inwestycja w pobliżu mieleckiej stacji nie przewiduje remontu ani dalszego wykorzystania bocznicy kolejowej, czyli tzw. placu przeładunkowego. Co więc stanie się z wybetonowanym placem w pobliżu ulicy Głowackiego w Mielcu? Urząd miejski ma plan na jego wykorzystanie.

 

Znamy wyniki Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego
Tak mielczanie głosowali
Zakończył się pracochłonny proces liczenia głosów oddanych przez mieszkańców Mielca w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Łącznie oddano 13 598 głosów, z czego głosów internetowych było 338. Liczbę 1099 głosów uznano za nieważne.

 

Zdalne lekcje w mieleckich szkołach
Zdalne nauczanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych stało się faktem. Czy mieleckie szkoły są gotowe na taki scenariusz? O sposobie nauki, czasie prowadzenia zajęć online i o praktykach dla uczniów w tym czasie pytamy mieleckie starostwo.

 

Urzędy zmieniają zasady pracy
W związku z narastaniem pandemii koronawirusa i objęciem powiatu mieleckiego czerwoną strefą sanitarną część lokalnych urzędów gminy zmieniło zasady pracy. Poniżej zmiany wprowadzone w poszczególnych urzędach.

 

Prawie dwukrotny wzrost zakażeń
Od 10 października ze względu na dużą liczbę zakażeń powiat mielecki jest w czerwonej strefie sanitarnej. Niestety, w ciągu ostatniego tygodnia liczba zakażonych nie tylko nie maleje, ale rośnie i to w zastraszającym tempie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE