Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 39/2022

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso

Tygodnik Regionalny KORSO nr 39/2022 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu miesięcy na rynkach surowców energetycznych mamy do czynienia z ciężką sytuacją. W rezultacie ceny prądu i ogrzewania biją rekordy. Już teraz wiadomo, że samorządy za prąd będą musiały zapłacić kilka razy więcej niż do tej pory. Powiat mielecki też szykuje się do zaciskania pasa. Na pierwszy ogień pójdzie oświetlenie ulic. Zebraliśmy wstępne info o planowanych oszczędnościach w powiecie. Co jeszcze w najnowszym KORSO?

Czas zacisnąć pasa

Od wielu miesięcy na rynkach surowców energetycznych mamy do czynienia z ciężką  sytuacją. W rezultacie ceny prądu i ogrzewania biją rekordy. Już teraz wiadomo, że samorządy za prąd będą musiały zapłacić kilka razy więcej niż do tej pory. Powiat mielecki też szykuje się do zaciskania pasa. Na pierwszy ogień pójdzie oświetlenie ulic.

Mieleckie Centrum Kształcenia Nauczycieli ma już ćwierć wieku

Mieleckie Centrum Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli ma już 25 lat. W piątek, 23 września, świętowano jubileusz tej instytucji. Z tej okazji w siedzibie CKPiDN w Mielcu zorganizowano konferencję podsumowującą najważniejsze aspekty działalności i osiągnięcia placówki. Zebranym licznie gościom przedstawił je Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN.

Mieszkańcy narzekają, a PKP tłumaczy

Trwa remont linii kolejowej od Mielca do Padwi Narodowej. Prace trwają praktycznie na każdym odcinku tej trasy. Wiąże się to z ograniczeniami przejazdów przez przejścia kolejowe. Trudności mają mieszkańcy Chorzelowa, Malinia, czy Tuszowa Narodowego. Problemem jest to, że zdaniem mieszkańców PKP niejasno komunikuje, kiedy i jakie przejście będzie zamknięte. Niektóre przejścia pomimo deklaracji nadal są zamknięte, co utrudnia komunikację. PKP prosi o cierpliwość.

Kiedy kierowcy przejadą nową obwodnicą?

Od wiosny tego roku trwają prace na rondzie w miejscowości Piątkowiec. Dobiegają już końca. Fragment drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca to brakujący odcinek obwodnicy Mielca. Kiedy kierowcy będą mogli jeździć nową drogą?

Nowy bufet w ZST

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu powstał nowy bufet dla uczniów. Miejsce to od razu przypadło do gustu uczniom, gdyż każdego dnia znikają wszystkie przygotowane dania i kanapki.

Jesień groźna dla sercowców

Z okazji Światowego Dnia Serca kardiolog ostrzega – jesienią wzrasta ryzyko wystąpienia zawału serca. Dla sercowców najgroźniejsza jest jesień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy