Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 39/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 39/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus po zaatakowaniu szkół wdarł się także do zakładów pracy w powiecie mieleckim. Nie oszczędza też mieleckiego szpitala. Najpierw Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała do wiadomości, że w zakładzie Black Red White w Mielcu uzyskano dodatni wynik u 18 pracowników, a kilka dni później dotarła do nas informacja o wykryciu ogniska koronawirusa w firmie Andrex Brzyście.

 

Szpital wstrzymuje planowane zabiegi
W poniedziałek, 28 września, dyrekcja mieleckiego szpitala zdecydowała się na razie na tygodniowe wstrzymanie przyjęć na zabiegi planowe na kilka oddziałów. Pogarszająca się w kraju sytuacja epidemiologiczna zmieniła też pracę oddziału zakaźnego w Mielcu. Od poniedziałku oddział będzie przyjmować pacjentów ze stwierdzonym już koronawirusem.

 

Doszczętnie spłonęły maszyny rolnicze
W niedzielę (27 września) około godz. 4.25 do straży pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Gliny Małe (gm. Borowa).

 

Tu może dojść do tragedii
Przez tory w tym miejscu przechodzi codziennie mnóstwo ludzi. Dorośli i dzieci. Na nogach, ale również na rowerach. Na razie nie ma jeszcze tak dużego ruchu pociągów. Ale jak on się zwiększy, to w tym miejscu może dojść do tragedii – alarmują mieszkańcy osiedla Wojsław w Mielcu.

 

Spacerujemy po naszych wałach

Wały naszych rzek są nieodłącznym elementem krajobrazu, są widoczne ze znacznej odległości. Dochodzą do nich pola uprawne. W obszarze międzywala rosną tzw. "kępy" i płynie rzeka. Na terenie powiatu mieleckiego płyną: Wisła, Wisłoka, Breń Stary, Breń Nowy, Krzemienica, Babulówka, Trześń.

 

Zakończył się uciążliwy remont
Na ten moment czekali wszyscy, którzy dojeżdżali do mieleckiej strefy. Zakończył się uciążliwy remont. Blisko 2 kilometry ulicy Wojska Polskiego zyskało nową jakość. Przy okazji remontu powstały parkingi, ścieżki rowerowe czy bezpieczne przejścia dla pieszych.

 

Szkoły miejskie specjalnie chronione
Ponad sto urządzeń do sterylizacji pomieszczeń trafi w najbliższym czasie do wszystkich miejskich szkół. To efekt podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy między prezydentem Mielca Jackiem Wiśniewskim a prezesem zarządu firmy Navitel Wojciechem Mordecem. W ten sposób Mielec stanie się jedynym miastem w Polsce, na terenie którego szkoły miejskie wyposażone zostaną w sprzęt poprawiający bezpieczeństwo w przestrzeniach wspólnych, takich jak szatnie czy korytarze.

 

Dochodzenie w sprawie Kronospanu trwa
Na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro od blisko roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo w sprawie mieleckiego Kronospanu, które przejęła od prokuratury mieleckiej. Sprawa dotyczy ewentualnego podejrzenia o zanieczyszczenie lokalnego środowiska i złamanie prawa. Jak się okazuje, dochodzenie w tej sprawie wciąż trwa.

 

Nowy sezon pomimo pandemii
Pomimo uciążliwości covid - 19 Mielecka Orkiestra Symfoniczna wkracza w 4 sezon artystyczny z ambicją i entuzjazmem. Przerwana w epidemicznych okolicznościach poprzednia edycja zmobilizowała muzyków, którzy w najbliższych miesiącach planują liczne występy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE