Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 38/2020 [1500 numer]

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 38/2020 [1500 numer] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 sierpnia 1991 roku ukazał się pierwszy numer Tygodnika Regionalnego "Korso". 2 maja 2001 roku numer 500, a 14 grudnia 2010 roku numer 1000. Dziś, 22 września 2020 roku, ukazuje się numer 1500. Od wydania pierwszego numeru minęło blisko 30 lat. Szmat czasu. Te 1500 wydań tygodnika Korso i blisko 30 lat to tysiące ludzkich historii, informacji i wydarzeń opisanych na jego łamach. To jednocześnie ogrom pracy dziennikarzy, współpracowników, pracowników administracyjnych, którzy czuwali, żeby co tydzień w kioskach, a później w sklepach spożywczych, na stacjach paliw i w innych punktach sprzedaży ukazywała się świeża i oczekiwana przez wielu gazeta.

1500 numer Korso
1 sierpnia 1991 roku ukazał się pierwszy numer Tygodnika Regionalnego "Korso". 2 maja 2001 roku numer 500, a 14 grudnia 2010 roku numer 1000. Dziś 22 września 2020 roku ukazuje się numer 1500. Od wydania pierwszego numeru minęło blisko 30 lat. Szmat czasu. Te 1500 wydań tygodnika Korso i blisko 30 lat to tysiące ludzkich historii, informacji i wydarzeń opisanych na jego łamach. To jednocześnie ogrom pracy dziennikarzy, współpracowników, pracowników administracyjnych, którzy czuwali, żeby co tydzień w kioskach, a później w sklepach spożywczych, na stacjach paliw i w innych punktach sprzedaży ukazywała się świeża i oczekiwana przez wielu gazeta. Poniżej w przysłowiowej pigułce historia ludzi i wydarzeń tworzących 1500 wydań tygodnika Korso.

 

Przedsiębiorcy wciąż czekają na reakcję władz
Samorządy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego uznały, że przy konkursach o granty unijne na kapitał obrotowy doszło do pewnych nieprawidłowości i zadecydowały o zwiększeniu środków dla przedsiębiorców, którzy brali udział w tych konkursach. W woj. podkarpackim wielu przedsiębiorców, w tym firmy z Mielca, również kwestionowały prawidłowość przeprowadzenia tego konkursu. Samorząd woj. podkarpackiego jak na razie nie zareagował i nie podjął żadnych działań w tym zakresie.

 

Dobrze płatna praca w Anglii
Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, w ramach współpracy sieci EURES, prowadzi nabór do pracy w Anglii w magazynie odzieżowym. Wynagrodzenie kilkakrotnie wyższe niż w Polsce.

 

Rejestracja za 30. telefonem
Na początku września rząd poinformował opinię publiczną o tym, że do walki z koronawirusem będą zaangażowane przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. Na podstawie teleporady lekarze rodzinni będą mogli kierować na test. Tymczasem pacjenci apelują o to, żeby przychodnie znów zaczęły pracować normalnie. Diagnostyka przez telefon zdaniem wielu osób po prostu nie działa.

 

Upamiętniono zamordowanych policjantów
34 funkcjonariuszy policji związanych z ziemią mielecką – tu urodzonych bądź pełniących służbę - zamordowali Sowieci w latach 1939-1940. Teraz o zamordowanych policjantach przypominać będzie tablica umieszczona na budynku Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

 

Miasto zbuduje nową drogę
Za prawie 4 miliony złotych powstanie nowa ulica w Mielcu zlokalizowana w Mieleckim Parku Przemysłowym na osiedlu Wojsław. Inwestycja zostanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Zdalne szkoły i kwarantanna
W ubiegłym tygodniu przez koronawirusa dwie szkoły w powiecie mieleckim przeszły na zdalne nauczanie, a w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu dziewięciu nauczycieli zostało objętych kwarantanną.

 

Wolność, demokratyczne przemiany i "Korso"
O powstaniu i działalności Tygodnika Regionalnego "Korso" opowiada jego założyciel i nieprzerwanie od pierwszego dnia do dzisiaj prezes Agencji Wydawniczo-Reklamowej "Korso" Bogdan Rojkowicz.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE