Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 37/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 37/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku zginęło już na polskich drogach prawie 170 rowerzystów. W liczbie tej mieści się 13 rowerzystów z województwa podkarpackiego i 2 z powiatu mieleckiego. W Polsce sezon rowerowy zaczyna się wraz z nadejściem wiosny, w kwietniu. Statystycznie więc od początku kwietnia do dziś na polskich drogach ginął codziennie jeden rowerzysta. Dane te przerażają.

 

Bramka zapewniająca bezpieczeństwo
Organizacja imprez masowych w dobie pandemii koronawirusa jest bardzo trudnym wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego. Mielecka firma Navitel Sp. z o. o. zaprojektowała i wyprodukowała supernowoczesną bramkę do pomiaru temperatury i dezynfekcji, która ma to bezpieczeństwo zapewnić.

 

Zwolnienia grupowe
Od 1 stycznia do 31 sierpnia 2020 r. podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 4 053 pracowników, wypowiedzenia wręczono 2 073 osobom. Jak informowaliśmy wcześniej, w pow. mieleckim zwolnienia grupowe zgłosiły trzy firmy, w tym najwięcej Bury Sp.z.o.o. i Lear Corporation.

 

Sparaliżowane szkoły
124 szkoły i przedszkola w trybie mieszanym i 50 w trybie zdalnym – to piątkowe dane o funkcjonowaniu placówek oświatowych w kraju. W powiecie mieleckim też jest przypadek zawieszenia zajęć i przejścia szkoły w system zdalny. W niektórych klasach już połowę uczniów nie przychodzi do szkoły. To dopiero połowa września, a co będzie dalej?

 

DPS lepiej chroniony przed COVID-19
Dom Pomocy Społecznej w Mielcu znalazł się w grupie tych, które otrzymają finansowy grant na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się COVID-19 w domach opieki. - Mamy potwierdzenie, że nasz wniosek przeszedł pozytywnie ocenę i na dniach podpiszemy odpowiednią umowę – powiedziała nam Renata Lazur, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mielcu.

 

Pomysły na Mielec
Budowa nowych boisk, miejsc parkingowych, organizacja festynów, ale również bardziej oryginalne pomysły, jak wynajęcie sokolnika czy budowa alei parasolowej - te i wiele innych projektów wpłynęły do mieleckiego magistratu w ramach tworzenia Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Komisja do spraw MBO po przeanalizowaniu wszystkich 62 projektów ogłosiła oficjalną listę projektów dopuszczonych do głosowania.

 

Nowy sprzęt w fundacji SOS Życie
Cyfrowy mammograf, najnowocześniejszy aparat ultrasonograficzny oraz nowoczesne oprogramowanie dla e-usług. To tylko część sprzętu, jaki zakupi mielecka Fundacja SOS Życie dzięki dotacji unijnej.

 

Pamiętali o rocznicy
13 września 1939 roku zapisał się szczególnie w tragicznych kartach wojennych Mielca. Wtedy to Niemcy postanowili zaryglować we wnętrzu mieleckiej bożnicy grupę kilkudziesięciu Żydów, by spalić ich wraz ze świątynią. To mało znany fakt historyczny. Było to jedno z pierwszych takich zdarzeń na początku II wojny światowej.

 

Mają dość pandemii
Przekonują, że pandemia to ściema. Grupa kilkudziesięciu osób spotkała się w niedzielne popołudnie, 13 września, na placu Armii Krajowej. Podczas pikiety protestacyjnej prezentowali swoje poglądy na temat pandemii koronawirusa. Protestowali przeciwko obostrzeniom, które wprowadził rząd. Udowodniali, że noszenie maseczek nie ma sensu.

 

Na kolejne zamknięcie kraju nas nie stać
Kiedy w marcu mieliśmy 200-250 przypadków zachorowań na koronawirusa na dobę, młodzież przestała chodzić do szkół i zamknęliśmy wiele sektorów gospodarki. Dziś, kiedy przypadków koronawirusa jest 700-750 na dobę, uczniowie poszli do szkół, o zamykaniu gospodarki też nikt nie mówi. Trudno zrozumieć tę koronawirusową logikę. Wytłumaczenie może być tylko jedno. Na kolejne zamknięcie kraju nas nie stać.

 

Lekkoatletyka
Sześć medali LKS Stali Mielec
Lekkoatleci z naszej LKS Stal Mielec co tydzień startują i zdobywają kolejne laury i medale. Teraz możemy przekazać informacje o kolejnych sukcesach, tym razem osiągniętych podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Młodzików w Przemyślu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE