Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 35/2021

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 35/2021 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. Tym razem dużo piszemy o przygotowaniach szkół do najnowszego roku szkolnego. W szkołach średnich każdy uczeń składający podanie znalazł miejsce dla siebie. Szkoły dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Tymczasem przed powiatem mieleckim trudne rozmowy i decyzje dotyczące operatora energii i ogromne podwyżki. Co dalej? O czym jeszcze przeczytasz w KORSO?

Co się zdarzyło w sobotnią noc?

Jest sobota, 30 lipca, wieczór. W Mielcu dopiero przestał padać deszcz. Na ulicy Sienkiewicza rozgrywają się skandaliczne sceny, ktoś pobił niepełnosprawnego kierowcę. O wydarzeniu słyszeli już wszyscy mieszkańcy Mielca i powiatu, a za sprawą programu telewizyjnego poznała go też cała Polska. Co tam się naprawdę wydarzyło? Tylko do nas zgłosiły się dwie strony tego zdarzenia.

Zmarł prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc

Po długiej chorobie w sobotę, 27 sierpnia, w szpitalu w Rzeszowie zmarł Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002 – 2021.

Jak się jeździ po Mielcu?

Rozmawiamy z Marcinem Opałaczem, aspirantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Aspirant Marcin Opałacz posiada 15-letnie doświadczenie, oraz jest wielokrotnym zwycięzcą konkursu Policjant Ruchu Drogowego na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym.

Co wydarzyło się w sobotni wieczór?

Jest sobota, 30 lipca, po godzinie 19.00. W Mielcu dopiero przestał padać deszcz. Na ulicy Sienkiewicza rozgrywają się skandaliczne sceny, ktoś pobił niepełnosprawnego kierowcę. O wydarzeniu słyszeli już wszyscy mieszkańcy Mielca i powiatu, za sprawą programu telewizyjnego poznała go też cała Polska. Co tam się konkretnie wydarzyło? Co skłoniło uczestników zdarzenia do takich zachowań? I najważniejsze, co działo się wcześniej? Tylko do nas zgłosiły się dwie strony zdarzenia. Przeczytajcie.

Klasyki w akcji

Klasyki i niezwykłe okazy motoryzacji można było zobaczyć w Mielcu podczas XI Zlotu Pojazdów Zabytkowych z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza. Mielczanie licznie co roku podziwiają kilkudziesięcioletnie odrestaurowane pojazdy i rozmawiają z ich właścicielami.

Dodatek węglowy - kilka wniosków na jeden piec?

Dodatek węglowy w wysokości 3 tys. złotych ma być formą wsparcia gospodarstw domowych. Składanie wniosków ruszyło 17 sierpnia i potrwa do 30 listopada. Jak na dodatek węglowy zareagowali mieszkańcy? Ile wniosków zostało już złożonych w poszczególnych gminach? I kto ten wniosek może złożyć?

Szkoły ponadpodstawowe przed pierwszym dzwonkiem

Inwestycje w placówkach, HiT(owy) podręcznik, stan rekrutacji i ewentualne braki kadrowe nauczycieli – to najważniejsze zagadnienia w szkołach ponadpodstawowych przed nowym rokiem szkolnym. O tych sprawach mówił Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki odpowiadający za oświatę.

Jest źle, a może być jeszcze gorzej

Wzrost wynagrodzeń pracowników mieleckiego szpitala i wzrost kosztów jego funkcjonowania może za kilka miesięcy doprowadzić do zapaści finansowej tej placówki. Starosta przedstawił trudną wizję mieleckiej lecznicy, jeśli kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia nie będą wyższe.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy