Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 34/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 34/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Elektrownia wodna na Wisłoce w Mielcu? Takie są plany przedsiębiorców, którzy mimo wielu głosów sprzeciwu postanowili czerpać prąd z wody. Tani prąd - dobra rzecz, ale czy cena, którą przyjdzie za niego płacić, nie będzie za wysoka?

Jest lista. Machina ruszyła
Mielec zaczyna mówić głośno o kampanii wyborczej do Sejmu. Zdecydowanie końcówkę ostatniego tygodnia zdominowała partia Prawo i Sprawiedliwość. W piątek, 16 sierpnia, poznaliśmy oficjalne listy kandydatów do Sejmu z naszego regionu. W sobotę na Podkarpacie przyjechał Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i Mateusz Morawiecki.

 

Tu się sprzedaje, tu się kupuje
Kilka miesięcy temu radni podjęli uchwałę o nowych opłatach i zmianie organizacji na mieleckich targowiskach. Wtedy wzbudziło to konflikt, który skutkował zawieszeniem pracy targowiska. Temat ten miał powrócić na sesję, żeby ocenić, czy decyzje radnych były słuszne, by pokazać skutki zmian, jakie by nie były, czy pozytywne, czy negatywne.

 

Walka z LGBT już w radzie miasta
Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wprowadzać nowe przepisy do systemu edukacyjnego miasta Mielca. Chodzi o wprowadzenie tzw. "Samorządowej Karty Praw Rodzin". Radni PiS zaznaczają, że ten dokument ma być pewnego rodzaju obroną przed wprowadzeniem do mieleckiego samorządu zapisów "deklaracji LGBT+".

 

Jesienne wybory
Wybory do Sejmu i Senatu prezydent Andrzej Duda wyznaczył na 13 października. Kandydaci mają 53 dni na odpowiednie przygotowanie się, a my, wyborcy, mamy jeszcze 53 dni, aby podjąć decyzję, na kogo zagłosujemy.

 

Radny Kokoszka i LGBT
Radny miejski PiS Marian Kokosza podczas ostatniej sesji rady miasta wypowiedział się na temat ideologii LGBT. Działo się to podczas dyskusji na temat wprowadzenia w Mielcu "Samorządowej Karty Rodzin". Wypowiedź radnego wywołała wiele komentarzy.

 

Mieleckie łąki, czyli ciekawy projekt radnych
Urząd Miejski w Mielcu dzięki radnym Mirosławie Jakubowskiej i Magdalenie Weryńskiej rusza z pilotażowym projektem "Łąki Kwiatowe". Pierwsza realizacja powstanie na ulicy Kusocińskiego.

 

Sportowa Polonia
Często zdarza się tak, że Polacy wyjeżdżający na emigrację, szukając lepszego życia, tworzą swoje grupy, stowarzyszenia. Spotykają się razem i pielęgnują swoją polskość. Pomimo wielu lat spędzonych na obczyźnie z wielką tęsknotą rozmawiają o Polsce.

 

Piłka ręczna
Wspomnieli legendarnego prezesa
W weekend odbył się VII Memoriał im. Antoniego Weryńskiego. Była to wspaniała okazja do wspomnienia człowieka, który stał za największymi sukcesami mieleckiej piłki ręcznej w XXI wieku. Turniej wygrał ukraiński ZTR Zaporoże. Na drugim miejscu uplasowała się SPR Stal Mielec.

 

Mam tutaj coś do zrobienia
W ostatnich kilkunastu dniach trener PGE Stali Mielec stał się bohaterem wielu artykułów, gościł również w telewizyjnym magazynie Fortuna 1 Ligi oraz radiowej audycji na ten sam temat. Nie mogło jednak być inaczej – niecodziennie zdarza się bowiem, że trener z zaplecza odrzuca ofertę klubu z ekstraklasy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE