Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 33/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 33/2020 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znany skoczek narciarski, Dawid Kubacki, za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni został nagrodzony ciekawą nagrodą - lotem odrzutowcem Iskrą. Skąd wystartował? Z mieleckiego lotniska!

 

Wielu do poprawki matury
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur. Tegoroczni absolwenci z niecierpliwością czekali na te informacje. W tym roku egzamin, który był przeprowadzany w reżimie sanitarnym przez koronawirusa, wypadł gorzej niż w roku ubiegłym. W całej Polsce z 259 272 uczniów, którzy przystąpili w czerwcu do wszystkich egzaminów obowiązkowych, maturę uzyskało 191 734 osób, czyli 74 proc. W ubiegłym roku maturę zdało 80,5 proc. Publikujemy wyniki matur ze wszystkich mielecki szkół.

 

Studia podyplomowe w Mielcu
Od października tego roku w Mielcu ruszają studia podyplomowe oraz typu MBA organizowane przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Odpowiednie porozumienie w tej sprawie podpisali już w ubiegłym roku dyrektor uczelni z Krakowa dr hab. Piotr Buła, prof. UEK, prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. reprezentowana przez prezesa Antoniego Górskiego i wiceprezesa Łukasza Gajdowskiego.

 

Gmina Borowa
Słynne gniazdo bocianie opustoszało
Od kilkunastu lat w Borowej, w pobliżu urzędu gminy, na słupie energetycznym jest gniazdo bocianie obserwowane przez zainstalowaną przy nim kamerę. To gniazdo stało się sławne nie tylko w gminie, ale i powiecie mieleckim, a bociania rodzina została maskotką gminy Borowa.

 

Młody ksiądz zginął tragicznie
Ks. Jaromir Buczak zginął 12 sierpnia, po upadku podczas wspinaczki na Rysy. Ścieżka w miejscu, gdzie spadł, zabezpieczona jest łańcuchami.

 

Nikt nie chciał zrobić dezynfekcji
Wracamy do tematu wypadku z udziałem karetki, do którego doszło 7 sierpnia w Woli Mieleckiej. Jak się okazało, ratownicy przewozili pacjenta z podejrzeniem koronawirusa. Na miejscu zdarzenia pojawił się właściciel najbliższej posesji i udzielił pomocy choremu. Gdy okazało się, pacjent może być zakażony koronawirusem, właściciel nieruchomości zgłosił się do sanepidu, by poprosić o dezynfekcję fragmentu podwórka, na którym doszło do wypadku. Sanepid odmówił. Nasz czytelnik pyta - co ma zrobić zwykły mieszkaniec, który znajdzie się w takiej sytuacji?

 

Czekaliśmy na to 24 lata
Przed PGE Stalą Mielec sezon szczególny - pierwszy raz od prawie ćwierć wieku piłkarze naszego klubu wybiegną na ekstraklasowe boiska i będą rywalizować z najlepszymi zespołami w naszym kraju. Do Mielca znów przyjedzie Legia Warszawa, Wisła Kraków, Górnik Zabrze czy Lech Poznań.

 

Wirus zbiera żniwo
Na całym Podkarpaciu prawie codziennie rejestruje się nowe zakażenia koronawirusem. W regionie mieleckim aktualnie chorych na COVID-19 jest 20 osób. Nie ma tygodnia bez nowego zakażenia. Tymczasem kończą się wakacje, a dzieci powoli przygotowują się do powrotu do szkoły. Minister edukacji potwierdza swoją decyzję o otwarciu szkół.

 

 

Gmina Tuszów Narodowy
Bohaterzy wojennych czasów
W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia gmina Tuszów Narodowy wyraziła wdzięczność dla bohaterów tamtych czasów. W wojnie 1920 roku i Bitwie Warszawskiej wzięli też udział mieszkańcy z tuszowskiej gminy. Byli wśród nich oficerowie, żołnierze i chłopi ochotnicy. Istotną rolę odegrał generał Władysław Sikorski dowodzący 5. Armią i samodzielną grupą operacyjną Polesie, która uniemożliwiła okrążenie Warszawy i przyczyniła się do odwrotu wojsk bolszewickich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE