Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 32/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 32/2020 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia do 17 lipca 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia grupowego 2 690 pracowników. Najwięcej, bo 883 osoby, w powiecie mieleckim. Najgorzej powiat mielecki wypada też w zestawieniu wzrostu bezrobotnych w okresie czerwiec 2019 – czerwiec 2020, przybyło ich wówczas 1211.

Ludzie chcą gaz, gazownikom się nie opłaca
Według decyzji Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) nie będzie rozbudowy sieci gazowniczej w gminie Czermin. Mieszkańcy sześciu miejscowości złożyli ankiety, w których deklarowali, że są chętni na korzystanie z paliwa gazowego, zarówno do celów gotowania, podgrzewania wody, jak i ogrzewania domów. PSG twierdzi jednak, że ta inwestycja jest dla niej nieopłacalna i odstępuje od planów budowy sieci gazowej. Mieszkańcy i wójt są zawiedzeni taką decyzją.

 

Ruszyła budowa centrum nauki "Łukasiewicz"
Uroczystym wbiciem łopat rozpoczęto budowę "Łukasiewicza", czyli Podkarpackiego Centrum Nauki. – To miejsce, gdzie będą powstawać innowacje, gdzie będziemy promować wiedzę i popularyzować naukę w taki sposób, by były one czymś pięknym, łatwo dostępnym i wręcz upragnionym - powiedział marszałek Władysław Ortyl tuż przed tym, jak wykopał pierwsze grudy ziemi pod innowacyjne centrum.

 

Samolot w remoncie
Osoby wjeżdżające do Mielca od strony Radomyśla Wielkiego od kilku już dni mogą obserwować, jak zmienia się samolot AN-2, znajdujący się przy rondzie. Otaczają go rusztowania, samolot ma bowiem zostać odświeżony.

 

Postrzelił się z broni służbowej
W Jaślanach doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku postrzału z broni śmierć poniósł mężczyzna.

 

Bezzwrotna pomoc dla firm
Podkarpackie firmy, które ucierpiały w związku z pandemią Covid-19, będą się mogły ubiegać o bezzwrotną pomoc w formie grantu. Wsparcie będzie udzielane mikro i małym przedsiębiorcom, a jego łączna kwota to 40 mln zł, z czego 12 mln zł przeznaczone jest na branżę turystyczną. Środki te pochodzą ze źródeł unijnych i budżetu państwa. Nabór wniosków rusza 12 sierpnia.

 

Zaglądamy władzom do kieszeni
Osoby zobowiązane do złożenia oświadczenia o stanie majątkowym, czyli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, członkowie rad miast, gmin i powiatu, złożyły je do 31 maja. Przyjrzymy się jakie oszczędności, nieruchomości i samochody możemy znaleźć u członków lokalnych samorządów. Z włodarzy naszych samorządów największymi oszczędnościami może się cieszyć Sławomir Sidur, wójt Czermina. Największy dom i najmłodszy samochód posiada Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. W kolejnych numerach przyjrzyjmy się majątkom zastępców, sekretarzy i innych członkom władz samorządowych.

 

Mamy największy wzrost bezrobocia
Od 1 stycznia do 17 lipca 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia grupowego 2 690 pracowników. Najwięcej, bo 883 osób w powiecie mieleckim. Najgorzej powiat mielecki wypada też w zestawieniu wzrostu bezrobotnych w okresie czerwiec 2019 – czerwiec 2020, przybyło wówczas 1211. Jedyne pocieszenie to fakt, że powiat mielecki wciąż jest jednym z najniższą stopą bezrobocia w województwie. Ta stopa to na koniec czerwca 5,7 proc., przed nami jest tylko miasto Rzeszów – 5,6 proc. i miasto Krosno – 3,1 proc.

 

Urzędnicy zweryfikują deklaracje
Urząd Gminy Borowa w najbliższym czasie rozpocznie weryfikację deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Chodzi o sprawdzenie, czy ilość osób faktycznie zamieszkujących na danej nieruchomości odpowiada ilości osób zgłoszonych przez właścicieli w deklaracjach.

 

Nadal można udawać chorego i nie nosić maseczki
Z uwagi na fakt, że obserwujemy coraz częstsze lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust, co może skutkować nowymi zakażeniami, zdecydowaliśmy, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania - poinformował w sobotę, 8 sierpnia, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Jak się jednak okazuje, rozporządzenie to praktycznie nic nie zmienia, nadal można udawać chorego i nie nosić maseczki.

 

Wywiad
Czekamy na ruch Stali
Wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś udzieliła nam obszernego wywiadu. Uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania o finansowanie klubu PGE FKS Stal Mielec po awansie do PKO BP Ekstraklasy, o niejasności wokół sprawozdania finansowego Stowarzyszenia SPR Stal Mielec oraz o tym, jak obliczane są dotacje na sport dzieci i młodzieży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE