Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 3/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 3/2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy mielecki szpital zatrudni brakujących lekarzy? Czy z nowym rokiem zmniejszyły się kolejki do specjalistów? Aby cieszyć się z wszczepienia endoprotezy kolana albo biodra, trzeba przygotować się na kilkuletnie czekanie! W porównaniu z pobliskimi powiatami, mielecki wypada pod tym względem najgorzej.

W diecezji tarnowskiej 71,8 proc. wiernych uczęszcza na niedzielną Mszę św., zaś 27 proc. przyjmuje Komunię Świętą - takie są najnowsze dane z 2018 roku. Najniższy poziom uczestnictwa w niedzielnych mszach odnotowano w mieleckim dekanacie.

 

Zakłady Kronospan w Mielcu i Szczecinku zostaną poddane kontroli, którą przeprowadzi w lutym firma IKEA. Niedaleka przyszłość pokaże, co wykażą audyty i jakie dalsze kroki podejmie IKEA wobec swojego dostawcy.

 

Groźnie pod Warką

W poniedziałek, 14 stycznia, przed południem, w obrębie skrzyżowania przy ulicy Sienkiewicza z Drzewickiego w Mielcu (obok piwiarni Warka) doszło do kolejnego już w tym miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

 

Mielecka strefa i nowe inwestycje
40 nowych projektów inwestycyjnych planują realizować przedsiębiorcy w ramach zezwoleń i decyzji wydanych przedsiębiorcom przez zarządzającego mieleckim EURO-PARK-iem.

 

Rzochów bez lekarza?
Mieszkańcy osiedla Rzochów twierdzą, że z dnia na dzień pozbawieni zostali opieki medycznej, bo miejscowy gabinet lekarski został zlikwidowany. To jednak nie do końca prawda, gabinet istnieje dalej, jedynie w innym miejscu. - Długo szukałem lekarza na zastępstwo, ale nikt nie chciał się zgodzić - mówi lekarz i kierownik przychodni, do której pani doktor się przeniosła.

 

Palą... styropianem
Mimo akcji informacyjnych i kontroli palenisk przeprowadzanych przez straż miejską, wciąż wiele osób spala w domowych piecach materiały niedozwolone. Niestety, zdarza się, że wśród kontrolowanych są "recydywiści", którzy na tym procederze zostali już przyłapani kilkakrotnie.

 

Umrzeć czy jeszcze trochę poczekać?
Co z mieleckim szpitalem? - takie pytanie często pojawiało się na naszych łamach w ubiegłym roku. Relacjonowaliśmy protest pielęgniarek, pisaliśmy też o brakach kadrowych w laboratorium diagnostycznym i zmianach w funkcjonowaniu stacji łóżek, które budzi wiele wątpliwości wśród personelu. Co będzie ze szpitalem w tym nowym roku?

 

Budżet miasta

Wielu specjalistów określa tegoroczny budżet Mielca jako "trudny". W miejskiej kasie brakuje prawie 50 mln złotych. Jednocześnie przed miastem wyzwanie budowy nowej hali sportowej MOSiR. Jak nowy budżet na 2019 roku oceniają nasi komentatorzy? Zapraszamy do lektury.

 

Fortuna 1 Liga wiosną będzie jeszcze ciekawsza
- Wydaje się, że Raków Częstochowa jest poza zasięgiem i tak naprawdę ta drużyna jest już jedną nogą w ekstraklasie. Do rozwiązania pozostają jedynie kwestie licencyjne. Sandecja Nowy Sącz, Stal Mielec, ŁKS Łódź to już jest szerokie grono drużyn, które liczą się w walce o drugie miejsce - mówi były reprezentant Polski, Paweł Wojtala.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE