Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 31/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 31/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Przecław wyrasta na giganta w dziedzinie odkryć szczątków mamutów! Nad Wisłoką znaleziono już zęby i kości tych prehistorycznych zwierząt, a w ostatnim tygodniu w wodzie odkryty został cios mamuta!

Dermatologia ma być rentowna, a nie zamknięta
Po prezentacji zarządowi powiatu radnym i opinii publicznej planu naprawczego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu przedstawicielki związków zawodowych funkcjonujących w mieleckim szpitalu mówiły, że są tam zapisy mówiące o likwidacji oddziału dermatologicznego. Natomiast władze szpitala stanowczo dementują takie informacje. Zbigniew Torbus - pełniący obowiązki dyrektora mieleckiej lecznicy mówi o słowach przedstawicielek związków zawodowych, że są to informacje nieprawdziwe, będące plotkami wygłaszanymi przez osoby niekompetentne w temacie.

 

Bezpieczeństwo podczas żniw
Żniwa trwają w najlepsze, a na drogach powiatu mieleckiego pojawiają się kombajny zbożowe i maszyny rolnicze. Kierujący powinni w takich przypadkach zachować szczególną ostrożność. Także po zmroku, kiedy rolnicy maszynami zjeżdżają z pól.

 

Skrodziono pieniądze WSGiZ
Jak informuje portal Niezależna.pl - Krakowska prokuratora postawiła pięć zarzutów byłemu rektorowi Małopolskiej Szkoły Wyższej w Krakowie Piotrowi M. Prokuratura twierdzi, że Piotr M. mógł działać na szkodę krakowskich uczelni i wyłudzić nawet 2,5 mln złotych od osoby prywatnej. Kolejne dwa zarzuty dotyczą Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Krakowie. Tu może chodzić o przywłaszczenie nawet 500 tys. złotych. Warto przypomnieć, że uczelnia ma swój wydział w Mielcu.

 

Wyniki pandemicznego egzaminu
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała w piątek, 31 lipca na swojej stronie internetowej informację o wynikach osiągniętych na egzaminie ósmoklasisty. Wynik tego egzaminu jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie z powiatu mieleckiego osiągnęli średni wynik na Podkarpaciu. Najlepiej swoich uczniów do egzaminu przygotowała gmina wiejska Mielec. Na ostatnich lokatach znalazły się gminy Radomyśl Wielki i Gawłuszowice. Miasto Mielec jest w środku stawki.

 

Remont kolei na odcinku Mielec - Padew
Za kwotę ponad 160 milionów zostanie wyremontowana linia kolejowa Mielec - Padew. Uda się to zrobić dzięki środkom europejskim, którymi dysponuje urząd marszałkowski, miasta Mielca i powiatu mieleckiego. Taki zabieg pozwoli otworzyć Mielec na komunikację z stronę Tarnobrzega, Rozwadowa i dalej do Lublina.

 

Tuszów miejscem prowokacji
Bartosz Staszewski, reżyser dokumentalista, a także działacz na rzecz praw społeczności LGBT opublikował na swojej stronie facebookowej zdjęcie z Tuszowa Narodowego. Na zdjęciu widać znak graniczny Tuszowa z dodatkową tabliczką, na której jest napis "Strefa wolna od LGBT" w kilku językach. To projekt fotograficzny Staszewskiego, który ma "pokazać" dosłownie miejscowości w których przyjęto uchwały tzw. "anty LGBT".

 

Maseczki to fikcja, a koronawirus atakuje
- Zobaczcie jak wygląda handel na targowisku przy ulicy Wolności. Tłum ludzi, a maseczki nikt nie nosi. Nikt nie przestrzega warunków sanitarnych związanych z koronawirusem. Strach tam chodzić – zaalarmował nas czytelnik. W miniony czwartek wybrałem się na targowisko. Rzeczywiście z handlujących warzywami i owocami maseczek nie ma nikt. Z kupujących nieliczni.

 

Pod koniec wakacji Wschód Kultury
Minister Kultury przedstawił w Warszawie szczegóły jednego z największych podkarpackich festiwali, który będzie miał miejsce pod koniec sierpnia w Rzeszowie. To duży projekt, który ma miejsce w trzech miastach: Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.Wschód Kultury w Białymstoku odbędzie się tradycyjnie pod koniec sierpnia, natomiast lubelska i rzeszowska odsłona festiwalu zostały przełożone na przełom sierpnia i września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE