Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 30/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 30/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minęło tyle lat, odkąd Mielec miał okazję cieszyć się grą w najwyższej klasie rozgrywkowej, że nie dziwi rozmach, z jakim miasto świętowało awans. 24 lata oczekiwania, gry w niższych ligach sprawiło, że apetyt piłkarzy, a przede wszystkim kibiców, rósł. W sobotę radość była więc przeogromna.

Śmierć pod kombajnem
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę (22 lipca) w Łysakowie (gm. Czermin). Kierujący motocyklem 45-letni mężczyzna zderzył się z kombajnem. Mężczyzna mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Kielc, który ostatecznie został odwołany.

 

Policjant nie pracuje, policjant służy
Zwykli ludzie na co dzień chodzą do pracy. Policjanci natomiast - mają służbę. Może dlatego, żeby zostać policjantem, trzeba mieć do tego prawdziwe powołanie. 24 lipca przypadał Dzień Policji. Przy tej okazji zajrzeliśmy więc za kulisy mieleckiej komendy.

 

Kolejne próby naprawy szpitala
Na ubiegłotygodniowej sesji powiatowej p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu – Zbigniew Torbus przyszedł do radnych z kolejnym już w ostatnich miesiącach planem naprawczym dla mieleckiej lecznicy, który ma wyprowadzić szpital z finansowej zapaści.

 

Wojenne losy księdza Franciszka
Ksiądz Franciszek Hanek z Mielca to legenda. Właśnie świętuje 99 urodziny. Ksiądz Franciszek urodził się w 1921 roku w Mielcu. Jako kapłan diecezji wrocławskiej przyczynił się do odbudowy ze zniszczeń wojennych wielu kościołów. W czwartek, 23 lipca, miała miejsce specjalna msza w bazylice św. Mateusza z okazji urodzin jubilata. Po mszy grupa rekonstrukcyjna przygotowała dla księdza niespodziankę.

 

Po 24 latach spełnione marzenia. Mielec w euforii
Minęło tyle lat, odkąd Mielec miał okazję cieszyć się grą w najwyższej klasie rozgrywkowej, że nie dziwi rozmach, z jakim miasto świętowało awans. 24 lata oczekiwania, gry w niższych ligach sprawiło, że apetyt piłkarzy, a przede wszystkim kibiców, rósł. W sobotę radość była więc przeogromna.

 

Piłka ręczna
Czarne chmury nad SPR-em
Wyjazdy, których nie było, kilkanaście tysięcy złotych zapłaconych za "gotowość do świadczenia usługi" oraz zakup odzieży sportowej w kilogramach. To tylko część całej listy zarzutów, jakie pod adresem Stowarzyszenia SPR Stal Mielec wysuwa radny Jarosław Szczerba. Jego słowa nie są bez pokrycia - na ostatniej komisji sportu zaprezentował opinii publicznej szereg dowodów na potwierdzenie swojej tezy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE