Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 30/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 30/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmiertelna obojętność. Na poboczu drogi leży człowiek. Mijają go przechodnie, rowerzyści, kierowcy. Nikt się nie zatrzymuje, bo pewnie pijany i szkoda sobie nim zawracać głowę...

Będzie druga książka Kuby Zegarlińskiego
Tym razem to już nie będzie historia chłopców ze Stali, chociaż temat sportu nadal będzie się przewijał. Tym razem króluje miłość, trudna relacja i historia, która wydarzyła się w Mielcu.

 

Kup pan Cyrankę, czyli Mielec w starej prasie
50, 100 czy 150 lat temu żyło się na pewno inaczej niż dziś. Technika poszła tak bardzo do przodu, że ludzie żyjący w tamtych czasach pewnie nie poznaliby miejsc, w których kiedyś żyli, nie mieliby pojęcia, jak poradzić sobie z całą tą nowoczesnością... Ale tak naprawdę zmieniła się tylko otoczka. Kiedy przejrzymy stare gazety czy ogłoszenia, okazuje się, że ludzie od zawsze żyją i interesują się tymi samymi problemami: aferami, wypadkami, kradzieżami...

 

Nie ma drzew, niesmak pozostał
W zeszłym tygodniu na osiedlu Szafera Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa na swoim terenie dokonała wycinki kilku dużych wierzb. We wniosku do urzędu miasta pisała, że te drzewa są już stare, niektóre spróchniałe. Po prostu wymagają wycięcia. Magistrat się zgodził. Drzew nie ma. Jednak niesmak pozostał.

 

Kronospan proponuje zmiany
Mielecki Zakład Kronospan zwrócił się do marszałka Podkarpacia z prośbą o zmianę w swoim pozwoleniu na działalność. Chodzi o zgodę na dopuszczenie emisji niektórych metali do środowiska. Informuje o tym "Koalicja miast #DośćTrucia".

 

Easy riders. Życie w trasie
Ze statystyk wynika, że 80% mężczyzn i 51% kobiet w Polsce posiada prawo jazdy. Co najmniej jeden samochód jest w 75% gospodarstw domowych. Można więc powiedzieć, że Polska kierowcami stoi. Wielu z nich uważa się za mistrzów kierownicy, część używa samochodu symbolicznie "w niedzielę do kościoła". Wszyscy jednak, niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, w najbliższy piątek obchodzić będą swoje święto - czyli dzień patrona kierowców, św. Krzysztofa.

 

Gdy cię boli, idź do lasu
Internet. Samoloty. Podróże w kosmos. Możliwość wysłania osobie na drugim końcu świata wiadomości w ciągu sekundy. Już nie wspominając o takich udogodnieniach jak pralka, woda w kranie czy sklep na rogu otwarty przez całą dobę. A jednak... Im szybciej żyjemy, tym więcej osób chce powrotu do natury, życia bez stresu, przesiadywania na ławeczce przed domem... A że zdrowie jest najważniejsze, to coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju naturalne terapie, dzięki którym można się podleczyć, 

 

Piłka nożna
Po upragniony awans!
Już w najbliższy piątek o godzinie 20:30 na stadionie w Mielcu nasza Stal rozpocznie zmagania w sezonie 2019/2020. Celem drużyny prowadzonej przez Artura Skowronka będzie oczywiście awans do ekstraklasy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE