Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 28/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 28/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości II tura najbardziej emocjonujących wyborów już za nami. O godzinie 21.00 w niedzielny wieczór prawie cała Polska była wpatrzona w telewizory i w napięciu czekała na sondażowe wyniki. W poniedziałek sytuacja się wyjaśniła. Fotel prezydencki dalej należy do Andrzeja Dudy.

Nowe zakażenia w regionie

Już do 31 przypadków wzrosła liczba zakażeń na koronawirusa w powiecie mieleckim. Szokujące dane podał Inspektor Sanitarny z Rzeszowa w ostatni poniedziałek, 13 lipca. Potwierdzono w Mielcu rekordową liczbę 7 nowych zakażeń. Obecnie na COVID-19 leczy się 12 osób z naszego regionu.

 

Były prezes Stali Mielec aresztowany ws. pedofilii
Jak podawaliśmy w ubiegłym tygodniu na naszych portalach Korso.pl i Korso24.pl, były prezes klubu piłkarskiego Stal Mielec Jacek O. został aresztowany w aferze pedofilskiej. Już będąc w więzieniu, zrezygnował z kierowania klubem.

 

Prezydent obiecał, ale nie zrealizował
Prezydent Jacek Wiśniewski zapowiadał w zeszłym roku, że będą wprowadzone zmiany do regulaminu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Zeszłoroczny regulamin wywołał wiele kontrowersji i niepotrzebnych emocji. Dlatego prezydent zapowiadał, że będzie się przyglądał i wyciągał wnioski. Ostatecznie jednak żadnych zmian nie wprowadził.

 

753 mln zł dla przedsiębiorców od urzędów pracy
W ramach rządowych "tarcz antykryzysowych" wojewódzki i powiatowe urzędy pracy woj. podkarpackiego wypłaciły do tej pory przedsiębiorcom kwotę 753 mln zł. Wśród wniosków składanych do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie najwięcej dotyczyło obniżenia czasu pracy, wśród składanych do powiatowych urzędów pracy mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł.

 

Najwięcej zwolnień grupowych... w Mielcu
Od 1 stycznia do 6 lipca 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia grupowego 2 537 pracowników. Najwięcej, bo 850 osób, w powiecie mieleckim.

 

19 rocznica katastrofy w Wenezueli
Aż trudno uwierzyć, że minęło już 19 lat, odkąd Korso poinformowało mieszkańców Mielca o tragedii, jaka wydarzyła się w Ameryce Południowej. 12 lipca 2001 roku pięciu mielczan zginęło po tym, jak w Wenezueli samolot M28 Skytruck runął na ziemię.

 

Zmienił się szef mieleckiej ginekologii
W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu zmienił się ordynator oddziału ginekologiczo-położniczego. Został nim dr n. med. Maciej Kowalczyk. Ostatnio oddział przechodzi gruntowny remont. Jak zapewnia dyrekcja szpitala, warunki kliniki po remoncie będą na bardzo wysokim poziomie. Zdaniem dyrekcji Mielec będzie konkurował ze słynnym szpitalem ProFamilia z Rzeszowa. Nowy szef ginekologii opowiada nam, jakie zmiany organizacyjne zostaną wprowadzone na oddziale.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE