Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 26/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 26/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym papierowym wydaniem Tygodnika KORSO. W tym tygodniu piszemy o zamieszkach do jakich doszło na terenie osiedla Młodego Robotnika. DOszło do zaognienia konfliktu pomiędzy społecznością Romów, a Polaków. Kto ma racje? Zobacz o czym jeszcze piszemy w najnowszym KORSO.

Zamieszki w Mielcu

W niedzielę (27 czerwca) wieczorem na ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu dwie skonfliktowane grupy mielczan i Romów dążyły do konfrontacji. Policjanci prowadzą teraz czynności w sprawie nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Co było powodem zamieszek i jaki jest ich początek?

Zwłoki na Biernackiego

W środę (23 czerwca) na parkingu przy ul. Biernackiego znaleziono zwłoki 64-letniego mężczyzny. Wstępnie prokurator wykluczył działanie w tym zdarzeniu osób trzecich. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Drzewa w parku umierają

Jesienią ubiegłego roku zakończyły się prace w parku przy ul. Kazimierza Wielkiego. Prawie półtora miliona złotych wydano na rewitalizację zieleni. Jednak - jak alarmuje nasz Czytelnik - część posadzonych drzew nie przetrwała zimy.

Źle ocenione, ale zatwierdzone

Mijająca właśnie połowa roku to czas dyskusji i głosowania nad wotum zaufania i absolutorium dla władz powiatu mieleckiego. Końcówka czerwca to również połowa kadencji władz samorządowych. Dlatego na ostatniej powiatowej sesji nie obyło się bez ostrej dyskusji między przedstawicielami opozycji a sprawującymi władzę. Zarząd powiatu mieleckiego ostatecznie uzyskał wotum zaufania i absolutorium. Jednomyślności jednak nie było. O pozytywnym wyniku głosowania dla władz starostwa zdecydował jeden głos. Cały klub PiS źle ocenił poprzedni rok rządów w powiecie i głosował przeciwko. Co najbardziej nie podobało się radnym opozycyjnym i jak się bronili rządzący?

Rada powiatu wycofała stanowisko w temacie LGBT

Rada Powiatu Mieleckiego wycofała się ze stanowiska w sprawie "powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową". Za wycofaniem zagłosowali radni koalicji. Przeciw była opozycja.

Iskierka znowu w domu

Jeśli mówi się o Mielcu, to przede wszystkim w dwóch kategoriach: jedna z nich to sport, a druga to oczywiście lotnictwo. Mielec słynął z nowoczesnych i innowatorskich konstrukcji lotniczych. Jednym z takich samolotów była Iskierka M26. Jakiś czas temu ktoś w USA postanowił go sprzedać. O tym dowiedzieli się Polacy, którzy zapragnęli go kupić i sprowadzić do Polski, do Mielca. Coś niemożliwego stało się faktem. W zeszłym tygodniu Iskierka szczęśliwie wylądowała... w Mielcu. Czyli z powrotem tam, gdzie została wyprodukowana.

Kameralny koncert na początek wakacji

Piękny koncert wypełniony muzyką filmową ofiarowała mieleckiej publiczności Joanna Aleksandrowicz w piątkowy wieczór, 25 lipca. Przeboje z filmów w plenerze przyciągnęła uwagę sporej publiczności, która bardzo ciepło przyjęła występ wokalistki, której towarzyszył kwartet smyczkowy i pianista Marcin Jagiełło.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy