Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 25/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 25/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie papierowe KORSO | foto korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stało się. Mielczaninem Roku został ks. Waldemar Ciosek. Parafia Ducha Świętego w Mielcu przez ostatnie lata wywarła ogromny wpływ społeczny i kulturalny na miasto. Wszystko to dostało dostrzeżone przez kapitułę konkursu "Mielczanin Roku", która zdecydowała, że to właśnie ks. Waldemar zasługuje na ten ważny tytuł. Co więcej w najnowszym KORSO?

Ks. Waldemar Ciosek Mielczaninem Roku

Tytuł "Mielczanina Roku" za 2021 rok otrzymał ks. Waldemar Ciosek, który od 2008 roku pełni urząd proboszcza parafii Ducha Świętego w Mielcu.  To gorliwy kapłan, otwarty na sprawy wszystkich parafian, dbający z wielką troską o obiekty parafialne.

Odwołanie starosty?

W ostatnich tygodniach w powiecie mieleckim toczyła się dyskusja na temat funkcjonowania kardiologii w szpitalu specjalistycznym, a konkretnie, czy oddział powinien być prowadzony w dalszym ciągu przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, czy przejęty przez szpital. Na jednej sesji powiatu radni zagłosowali przeciwko oddaniu kardiologii w zarząd PAKS, jednak po protestach, również ze strony pracowników szpitala, na sesji nadzwyczajnej radni powiatowi zdecydowali się przedłużyć umowę z PAKS.

Mieleccy ratownicy najlepsi w kraju

Ratownicy medyczni Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego: Wojciech Machowski, Damian Marut i Bartek Śliwa, stanęli w szranki z 24 zespołami ratownictwa medycznego z całego kraju w I Opolskich Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym i zdobyli I miejsce. Zawody odbyły się od 20 do 22 czerwca w Jarnołtówku.

Najlepsi uczniowie i nauczyciele mieleckich szkół

22 czerwca 2022r. odbyła się w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu XXVII edycja gali "Młodzi Nieprzeciętni". To czas odebrania nagrody za całoroczną pracę, wyróżnień i wręczenia dyplomów dla najbardziej uzdolnionych uczniów szkół mieleckich.

Czasami trzeba upaść, żeby móc wstać

W Krajowym Rejestrze Długów widnieje 64 809 osób z woj. podkarpackiego zadłużonych na łączną kwotę ponad miliarda złotych. Rekordzistą jest 60-letni mężczyzna z powiatu mieleckiego, zadłużony na 1,5 mln zł. To dane na koniec maja 2022 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy