Reklama

Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 25/2021

Opublikowano: 22 czerwca 2021 05:44
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 25/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mielcu i powiecie mieleckim upały! Tymczasem w gminie wiejskiej Mielec przerwy w dostawie wody! Irytacja mieszkańców sięga zenitu! Co się stało? Jak na to reagują władze gminy? To główny temat najnowszego wydania tygodnika KORSO. O czym jeszcze piszemy?

O czym piszemy w najnowszym wydaniu Tygodnika KORSO?

Żar się leje, a w kranach susza

W ubiegłym tygodniu gmina Mielec poinformowała o tym, że w związku z remontem stacji uzdatniania wody w Rzędzianowicach mogą występować przerwy w dostawie wody w kilku miejscowościach. Wzbudziło to wielkie oburzenie mieszkańców. - Od tygodnia niemal dzień w dzień jesteśmy odcięci od wody bieżącej - alarmują.

Zmiany w parafiach 

W 30 parafiach będą zmiany proboszczowskie. Nominacje wręczył kapłanom biskup tarnowski Andrzej Jeż. Część duchownych przechodzi na emeryturę. Zmiany dotyczą dwóch największych mieleckich parafii oraz parafii w gminie Radomyśl Wielki.

33-latek utonął w zalewie

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (20 czerwca) około godz. 18.30 na akwenie w Wojkowie (gm. Padew Narodowa). Mężczyzna, który kąpał się w wodzie zalewu, nagle zaczął tonąć.

Wezwałeś karetkę? Przygotuj się na przyjazd pogotowia

Jeśli tylko sytuacja i czas na to pozwalają, przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego warto zadbać o kilka detali, które ułatwią ratownikom sprawne udzielenie pomocy medycznej. Dotyczą one przede wszystkim wezwań pogotowia do domów. Jak się przygotować na przyjazd karetki?

"Marzymy o umyciu rąk"

W ubiegłym tygodniu gmina Mielec poinformowała o tym, że w związku z remontem stacji uzdatniania wody w Rzędzianowicach mogą występować przerwy w dostawie wody w kilku miejscowościach. Wzbudziło to wielki oburzenie mieszkańców. - Od tygodnia niemal dzień w dzień jesteśmy odcięci od wody bieżącej - alarmują.

Winni swoim dzieciom 36 milionów

O tym, że alimentów w Polsce się nie płaci, najlepiej świadczą dane. Rząd, choć zaostrzył przepisy kodeksu karnego, znacznie utrudniając uchylanie się od płacenia, wciąż jest bezradny wobec plagi, która dotyka ponad milion Polaków. 12,3 miliarda złotych wynoszą obecnie zobowiązania dłużników alimentacyjnych, którzy trafili do Krajowego Rejestru Długów. Na swoje dzieci nie płaci 301 219 rodziców. Jak to wygląda w naszym powiecie?

Z Kalifornii do Podleszan

Thaddeus (znany też jako TJ) Kozinsky od ośmiu miesięcy, zamiast w słonecznej Kalifornii, mieszka w podmieleckich Podleszanach i uczy się zdalnie w I LO im S. Konarskiego w Mielcu. Bierze bowiem udział w międzynarodowym programie wymiany międzykulturowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.