Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 24/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 24/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdego lata musimy znosić tych niechcianych, skrzydlatych krwiopijców, którzy wieczorami pojawiają się całymi chmarami, uprzykrzając życie. W tym roku jest jednak o wiele, wiele gorzej.

Szczur pogryzł staruszkę
Niedzielna noc, Dom Pomocy Społecznej w Mielcu, pokój na drugim piętrze. Dwie lokatorki leżą już w łóżku, kiedy jedna z nich zauważa coś podejrzanego. Na łóżku 98-letniej kobiety znajduje się szczur! Nieświadoma niczego, śpiąca kobieta została pogryziona po twarzy i rękach.

 

Rura kontra piecyk
Ciepła woda z sieci kontra piecyki gazowe? Mieszkańcy Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie mają wątpliwości, co jest dla nich lepsze. Czytelnicy z ulicy Kusocińskiego głośno domagają się wymiany starych urządzeń i wprowadzenie bezpieczniejszego sposobu dostarczania ciepłej wody.

 

Uważajcie na nieuczciwych sprzedawców
W powiecie mieleckim wciąż dochodzi do licznych oszustw z nieuczciwymi sprzedawcami prądu i gazu w roli głównej. O tym, jak chronić się przed podpisaniem niekorzystnej umowy, mówił w "Rozmowach z Korso" powiatowy rzecznik konsumentów Michał Nowak.

 

Dyskusja na temat wiaduktu trwa
Modernizacja linii kolejowej Mielec - Dębica trwa w najlepsze. Wraca więc dyskusja nad budową wiaduktu i węzła drogowego przy ulicy Sienkiewicza. W tej sprawie ostatnio swoje oświadczenie przygotował marszałek Władysław Ortyl, a także starosta mielecki Stanisław Lonczak.

 

Pijcie wodę i zakładajcie nakrycia głowy! – apelują lekarze
Około 3 litry wody, poza płynami przyjmowanymi w innej formie (zupy, owoce), powinna pić w takie upały przeciętna osoba. Jednak na upale, na otwartym słońcu, będąc na wycieczce, pracując w gorącej hali czy kuchni, nawet więcej. Ile piją pacjenci, którzy po zasłabnięciu trafiają na SOR w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu? – Litr, niespełna dwa. Czasem na... dwie doby! Odwodnienie może być nawet stanem zagrożeniem życia, a profilaktyka jest przecież tak prosta! – alarmuje lek. Monika Gołębiowska, kierownik SOR-u w Mielcu.

 

Mielczanie zdali egzamin
Wiosna 1990 roku była dla mieszkańców Mielca wyjątkowa. To właśnie wtedy odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. W kwietniu Rada Miejska w Mielcu wybrała pierwszego prezydenta miasta po zmianach ustrojowych - Władysława Bieńka. Do tej sytuacji doprowadziły wybory czerwcowe z 1989 roku. Od tych czasów mija już 30 lat.

 

Asia w krainie szachów
Joanna Święch to 17-letnia dziewczyna z gminy Wadowice Górne, która ma niezwykłe hobby. Gra w szachy. I to jak gra! Za nią międzynarodowe sukcesy, przed nią - długa jeszcze droga po szachownicach świata...

 

Póki nie jest za późno
Coraz lepiej zdajemy sobie sprawę, jak zanieczyszczone jest nasze środowisko i dzięki temu zużywamy coraz mniej plastiku. Przedsiębiorcy zapewniają produkty biodegradowalne, restauracje rezygnują z tradycyjnych słomek, a miasta wprowadzają nowe ekologiczne regulacje. Powoli zmieniamy swoje przyzwyczajenia, jednak wciąż posiadamy setki przedmiotów, które szybko przeobrażają się w odpady. Jak więc postępować, aby zmniejszyć ilość niepotrzebnego plastiku we własnym domu?

 

Czeka nas lato koncertów
Pod koniec czerwca możemy się wybrać na pierwszy koncert 22. edycji Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Przed nami dziewięć koncertów z takimi gwiazdami jak Łukasz Pawlik, Marek Dyjak czy orkiestra Sinfonia Varsovia.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE