Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 23/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 23/2019  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powódź to nie tylko zalane domy, zniszczone uprawy, przerwane wały... To też historie ludzi, którzy z drżeniem serca patrzyli na zbliżającą się wodę, to pomoc setek strażaków i ochotników. Co odsłoniła spływająca wielka woda?

Myśliwiec odwołany
Rada Nadzorcza Miejskiego Zarządu Budynku Mieszkalnych zebrała się w ostatni piątek i odwołała Jana Myśliwca z funkcji prezesa spółki. Tak kończy się sprawa kontrowersyjnego zatrudnienia byłego już radnego miejskiego i wcześniej wiceprezydenta Mielca.

 

Ktoś podpala kontenery w Mielcu
W ostatnich dniach na terenie naszego miasta doszło do kilku przypadków podpaleń i dewastacji pojemników służących do segregacji odpadów komunalnych. Sprawa została zgłoszona już na policję.

 

Nieszczęśliwy skok
2 czerwca (niedziela) w Chorzelowie doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem dwóch spadochroniarzy. Jeden z mężczyzn był nieprzytomny. Obaj zostali zabrani do szpitala.

 

Tak się decyduje w Mielcu
"Czy tak powinna wyglądać mielecka spółdzielczość?" - maila o takim tytule otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu. Zaniepokojony czytelnik, podpisujący się jako Spółdzielca Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zauważył, że bardzo duże grono mielczan zamieszkuje w blokach należących do tej właśnie spółdzielni. Czy nie powinni więc zainteresować się, jak wygląda organizacja walnych zgromadzeń, które decydują o sprawach najważniejszych dla ich mieszkań?

 

Prezydent wprowadza zmiany. Niektórym to się nie podoba
W ostatniej sesji rady miasta w czwartek, 23 maja, prezydent Jacek Wiśniewski dokonał zmian w budżecie. Wprowadzono szereg inwestycji. Radnym opozycji to się nie podoba. Uważają, że to niepotrzebne wydatki, które powiększają zadłużenie miasta.

 

SOR: mity, dezinformacja i brak lekarzy
Trudno znaleźć w szpitalach miejsca "trudniejsze" niż szpitalny oddział ratunkowy. Tłumy pacjentów, z których nawet 60-80 proc. nigdy nie powinno tu trafić, brak lekarzy, a w końcu wynikający z tego stres chorych i personelu. Zebraliśmy najważniejsze informacje o działalności mieleckiego SOR-u.

 

Co zostało po wielkiej wodzie
Powódź to nie tylko zalane domy, zniszczone uprawy, przerwane wały... To też historie ludzi, którzy z drżeniem serca patrzyli na zbliżającą się wodę, to pomoc setek strażaków i ochotników. Co odsłoniła spływająca wielka woda? Udaliśmy się w drogę po powiecie, żeby sprawdzić, jak radzą sobie mieszkańcy. Co mówią władze i jakie mają pomysły na unikanie takich sytuacji w przyszłości.

 

Piłka ręczna
PGNiG Superliga zostaje w Mielcu!
Chyba na drugim końcu Polski było słychać, jak kamień spada z serc szczypiornistów Stali Mielec. W drugim barażu o utrzymanie pokonali Nielbę Wągrowiec 29:25 i zostaną w PGNiG Superlidze, choć niedawno byli nad przepaścią.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE