Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 22/2022

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 22/2022 - Zdjęcie główne

Nowe wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu poznaliśmy wyniki rozdania dotacji w ramach rządowego programu "polski ład". Na gminy powiatu mieleckiego przyznano ponad 100 mln złotych. Najmniej dostało miasto Mielec, a najwięcej gminy Przecław i Tuszów Narodowy. O czym jeszcze piszemy? Sprawdź!

Dostaniemy sto milionów 

Powiat mielecki otrzymał ponad 108 milionów złotych z Polskiego Ładu. Na co gminy i miasto Mielec przeznaczą otrzymane pieniądze? Co mają w planach? Lista inwestycji jest bardzo długa. Są na niej drogi, kanalizacja, budowa PSZOK-ów, ale również... basen!

Ponad 100 milionów złotych dla gmin

Powiat mielecki otrzymał ponad 108 milionów złotych z Polskiego Ładu. Na co gminy przeznaczą otrzymane pieniądze? Co mają w planach?

Polski Ład to nowe rozwiązania dla samorządów. Program ten zakłada dotacje na inwestycje dla gmin i powiatów. Druga edycja naboru wniosków w ramach programu trwała od 28 grudnia 2021 r. do 11 marca 2022 r. Do samorządów trafi łącznie ok. 30 mld zł na całą Polskę. Na samo Podkarpacie wpłynęło ponad 2 mld złotych.

Szczątki znalezione na placu budowy

23 maja przy ul. Legionów pracownicy na placu budowy znaleźli ludzkie szczątki: czaszki oraz kości.

Kierował pod wpływem narkotyków

24-letni mieszkaniec Mielca został zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków. Mężczyznę zatrzymano do kontroli drogowej w ubiegłą niedzielę.

Spacer z psem zakończony w szpitalu

37-letni mieszkaniec Mielca pobił przypadkowo napotkanego mężczyznę. Do tego podejrzany jest również o zniszczenie mienia w jednej z restauracji na Borku.

Wiadukt i przejście

Nowe perony w Chorzelowie, Tuszowie i w Jaślanach zapewnią podróżnym dogodny dostęp do pociągów oraz wyjazd, m.in. w kierunku Mielca, Padwi i Dębicy. Wiadukt drogowy oraz przejście podziemne dodatkowo ułatwią komunikację obok linii kolejowej w Mielcu. Prace warte 106 mln zł realizowane są przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych z RPO Województwa Podkarpackiego.

Mielczanie ze statuetkami "Leonardo"

Uroczysta gala inaugurująca XII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki była okazją do wręczenia statuetek "LEONARDO" w czterech kategoriach: Mielecki Talent, Nauka, Społeczna Odpowiedzialność, Przedsiębiorstwo.

Mielec wyróżniony w województwie

Podczas czwartkowych (26 maja) uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego, które miały miejsce w Rzeszowie, prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski, odebrał wyróżnienie za nominację do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2022 w kategorii "Miasta".

Love`Las Wiosną

W sobotę, 28 maja, od godziny 7:00 biegacze przemierzali lasy w miejscowości Ostrowy Baranowskie. Zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły w czterech kategoriach, w biegu na 50, 25 i 10 kilometrów oraz nordic walking na 10 kilometrów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 zawodników.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy