Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 22/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 22/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO w Mielcu | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital specjalistyczny w Mielcu głównym tematem najnowszego wydania. Placówka nadal nie ma wyłonionego w drodze konkursu dyrektora. Zarząd powiatu w kilku edycjach nie mógł wybrać odpowiedniego kandydata. Do tego cały czas do mieleckiego starosty docierają sygnały o nieprawidłowych zachowaniach personelu. Starosta mielecki zapowiada zmiany. Czy na dobre? O czym jeszcze piszemy w najnowszym KORSO?

O czym piszemy w najnowszym KORSO?

Wojna o dyrektora

Mielecki szpital wciąż pozostaje bez dyrektora. Do ostatniego konkursu zgłosiło się trzech kandydatów, lecz komisja oceniająca nie dokonała żadnego wyboru, argumentując, że żaden z nich nie spełnił podstawowego oczekiwania samorządu powiatu, jakim jest szybka i radykalna poprawa jakości obsługi pacjentów. Z tego powodu na ostatniej sesji powiatowej doszło do burzliwej dyskusji radnych opozycyjnych z PiS ze starostą Stanisławem Lonczakiem. Pojawiły się nawet wezwania do dymisji zarządu.

Dość złego traktowania pacjentów

Mielecki szpital był w ubiegłym tygodniu odmieniany przez wszystkie przypadki. Działo się tak z dwóch powodów – kolejnego nierozstrzygniętego konkursu na dyrektora tej placówki oraz krytyki wobec tego personelu, który niewłaściwie traktuje pacjentów. Starosta mielecki Stanisław Lonczak, ukazując konkretne nieodpowiednie przypadki, mówi "dość" i zapowiada, że teraz stawia na pacjenta. Czy sytuacja ulegnie poprawie?

Są nowi kapłani

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich 14 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wśród nich jest mieszkaniec naszego powiatu.

Wypadek w Wadowicach Górnych

W środę (26 maja) po godzinie 12.20 do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Wadowicach Górnych. Kierująca samochodem 71-latka wjechała do przydrożnego rowu.

Mandaty za parkowanie

Tylko w tym roku mieleccy policjanci przyjęli ponad trzy razy więcej zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu na terenie miasta. Funkcjonariusze apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie przepisów w tym zakresie.

"Jaką krzywdę panu uczynili mieszkańcy?"

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego padło wiele mocnych słów. Nie inaczej było w części poświęconej interpelacjom i wolnym wnioskom. Radna Maria Orłowska zwróciła się w niej do starosty, Stanisława Lonczaka.

Silniki zawyły 

Wczoraj w gminie Wadowice Górne odbyła się 3 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Motorowego w Super Sprincie. Po miesiącach ograniczeń związanych z pandemią wreszcie mogliśmy cieszyć się imprezą plenerową.

Samorząd czy światopogląd

Na sesję Rady Powiatu Mieleckiego ponownie wrócił temat stanowiska Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie "ideologii LGBT". W 2019 roku po długich dyskusjach rada na wniosek radnego Kacpra Głaza ostatecznie przyjęła stanowisko i dołączyła w tej sposób to grupy samorządowców, który przyjmowali tego typu uchwały. Dwa lata po tym zdarzeniu wiceprzewodniczący rady apeluje o wycofanie stanowiska. W grę wchodzą dotacje z funduszy unijnych.

Mielec żegna Pawła Dębickiego

W wieku 61 lat, w środę, 26 maja, zmarł Paweł Dębicki, syn znanego żołnierza AK Jerzego Dębickiego. Rodzina Dębickich od wielu lat prowadzi najstarszą w mieście księgarnię. Śp. Paweł Dębicki wspólnie z żoną angażował się w wiele akcji społecznych. Udzielał się patriotyczne.

Brutalne zderzenie z rzeczywistością

Jeśli ktoś przed meczem miał nadzieję, że walczący o utrzymanie mielczanie rzucą wyzwanie wicemistrzom Polski, to musiał się srogo rozczarować. Wynik meczu pomiędzy Orlen Wisłą Płock i SPR Stalą Mielec został tak naprawdę rozstrzygnięty w pierwszej połowie, a w drugiej różnica tylko się pogłębiała.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy