Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 19/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 19/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja "Biało-Czerwone Skrzydła" będzie mieć swoją oficjalną siedzibę w Mielcu! Dzięki temu legendarne samoloty odrzutowe Iskra wróciły do domu. Samolot szkoleniowo-treningowy PZL TS-11 ISKRA, pierwsza polska konstrukcja lotnicza z silnikiem odrzutowym, był bowiem produkowany w mieleckich zakładach lotniczych. To nasz tematy tygodnia! O czym jeszcze piszemy w najnowszym wydaniu tygodnika?

Przegląd najciekawszych tematów z tygodnika KORSO

Iskry wróciły do domu

Fundacja "Biało-Czerwone Skrzydła" będzie mieć swoją oficjalną siedzibę w Mielcu!  Dzięki temu legendarne samoloty odrzutowe Iskra wróciły do domu. Samolot szkoleniowo-treningowy PZL TS-11 ISKRA,  pierwsza polska konstrukcja lotnicza z silnikiem odrzutowym, był bowiem produkowany w mieleckich zakładach lotniczych. 

Alarmy bombowe

Funkcjonariusze policji i straży pożarnej zostali wezwani do budynku szkoły w Przecławiu. Na skrzynkę mailową przyszła wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym.

Deklaracja bez konkretów

Za jakiś czas ma skończyć się udręka kierowców jadących do Mielca od strony Trzciany i Podleszan. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Mielec - Lisia Góra z drogą powiatową Czermin - Przecław w Woli Mieleckiej ma powstać długo wyczekiwane rondo. Nowa organizacja ruchu w tym miejscu była powodem ostrej wymiany zdań na ostatniej sesji powiatowej pomiędzy radnym a starostą.

Wypadek na hali targowej

"Mój Rynek" przy ul. Wolności w Mielcu, czyli tak zwana hala targowa w zeszłym roku została gruntowanie wyremontowana. Powstały m.in. zadaszone stanowiska handlowe i nowa nawierzchnia utwardzona z kostki brukowej, oświetlenie, przyłącz do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Czy jednak na hali targowej jest bezpiecznie? Są co do tego duże wątpliwości.

W samym sercu budowy

Z aparatem odwiedziliśmy największą inwestycję powstającą w centrum miasta, czyli budowę hali sportowej w Mielcu. Z gospodarską wizytą na placu budowy pojawił się prezydent Mielca Jacek Wiśniewski wraz z zastępcami. Powstająca hala zajmuje hektar i będzie służyć nie tylko sportowcom, ale wszystkim mieszkańcom Mielca. Jednocześnie tym artykułem rozpoczynamy comiesięczny cykl o hali sportowej. Sięgniemy do przeszłości, ale też będziemy odkrywać kolejne karty, patrząc w przyszłość.

Będzie rondo w Chorzelowie

Jest wstępna koncepcja przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania w Chorzelowie. Mieszkańcy Chorzelowa kilka tygodni temu zaapelowali o budowę ronda na drodze powiatowej na skrzyżowaniu przy sklepie "Delikatesy Centrum". W czwartek, 6 maja, na skrzyżowaniu spotkali się radni powiatowi, władze powiatu mieleckiego, a także radni i wójt gminy Mielec. Samorządowcy ustalili wspólną koncepcję budowy rodna.

Wspomnienie o Bogumile Gajowiec

Obecność nauczycieli w naszym życiu zmienia się stale. Nie istnieją w zasadzie dla nas we wczesnym dzieciństwie, w okresie edukacji szkolnej stają się osobami bardzo ważnymi, od których w dużym stopniu zależy nasza samoocena i ocena społeczna naszych możliwości. Jednych lubimy i cenimy bardziej, innych mniej, mamy też takich, których nie znosimy. Znaczenie nauczycieli zmienia się radykalnie, kiedy opuszczamy progi szkoły. Wtedy stają się oni mniej ważni, czasami tylko przy jakichś okazjach przypominamy sobie o nich. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że to oni, ich obecność i ich słowa kształtowały nas, czasami wręcz miały wpływ na całe nasze życie. Jeden taki przypadek pokazuje i dokumentuje niniejszy artykuł, napisany jako wspomnienie o zmarłej niedawno prof. Bogumile Gajowiec (1934 – 2021), wieloletniej nauczycielce języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym i innych szkołach w Mielcu, zasłużonej działaczce Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Szpital już nie na minusie

Szpital w Mielcu jest w dobrej kondycji finansowej. Przekonuje o tym dyrektor Zbigniew Torbus, który zaprezentował bilans finansowy placówki radnym powiatu mieleckiego. W szpitalu udało się zwiększyć przychody do kwoty 150 mln złotych. Mamy komentarz dyrektora Zbigniewa Torbusa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy