Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 18/2022

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 18/2022 - Zdjęcie główne

Nowe wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. W tym tygodniu policzyliśmy uchodźców, którzy przebywają na terenie naszego powiatu. Relacjonujemy wizytę byłego premiera i szefa największej partii opozycyjnej w Polsce Donalda Tuska. O czym jeszcze piszemy? Sprawdź!

Donald Tusk odwiedził Mielec

W ubiegłym tygodniu przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, przyjechał na Podkarpacie. Rozmawiał o problemach rolników, roli Kościoła oraz nadchodzących wyborach parlamentarnych. Odwiedził też Mielec. Spotkanie poświęcone było problemom nauczycieli i edukacji.

Zmarł ks. Władysław Tokarczyk

29 kwietnia, w wieku 85 lat życia, w 61 roku kapłaństwa zmarł śp. ks. mgr Władysław Tokarczyk – emerytowany proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Zawadzie k. Dębicy. Przez 11 lat przebywał w mieleckiej parafii na Smoczce.

6 kierowców straciło prawo jazdy

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż nadmierna prędkość. Podczas działań w dniu 27 kwietnia policjanci przeprowadzili 82 kontrole drogowe, podczas których ujawnili 41 przekroczeń prędkości. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Od początku kwietnia mieleccy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 6 kierującym, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Nowe bazarki w Mielcu

Podczas poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Mielcu radni nie doszli do porozumienia w sprawie lokalizacji miejsc, gdzie rolnicy mogliby handlować produktami ze swoich gospodarstw bez opłaty targowej. Dwa zaproponowane miejsca: w Rzochowie i na ul. Piotra Skargi - nie usatysfakcjonowały radnych, którzy chcieli większej liczby takich bazarków. W czwartek (28 kwietnia) radni podjęli decyzję o stworzeniu czterech takich miejsc w Mielcu.

Radna musi zapłacić

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uwzględnił powództwo o naruszenie dóbr osobistych Instytutu Ordo Iuris przeciwko radnej Gminy Miejskiej w Mielcu – Magdalenie Weryńskiej-Zarzeckiej. Wskazał, że twierdzenie o domniemanym wywodzeniu się Instytutu Ordo Iuris od "sekty" jest nieprawdziwe. Sąd zasądził również od radnej zadośćuczynienie na rzecz Instytutu w kwocie 10 tys. zł.

9. miejsce dla Mielca

Miasto Mielec ponownie znalazło się w czołówce rankingu, zajmując dziewiąte miejsce w kategorii gmin miejskich. 26 kwietnia w Sejmie wyróżnienie dla naszego miasta w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2021 w imieniu Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego odebrała Zastępca Prezydenta Adriana Miłoś.

Matury wystartowały

4 maja ponad tysiąc absolwentów mieleckich szkół ponadpodstawowych rozpoczęło matury. Uczniowie obowiązkowo przystępują do czterech egzaminów w części pisemnej. Zadanie nie należy do najłatwiejszych. Ubiegłoroczne egzaminy zdało w kraju 74,5%. Na wyniki poczekamy do 5 lipca.

Królewska galeria w gminie

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec 28 kwietnia otwarto wystawę malarstwa Ryszarda Serafina pt. "Poczet władców Polski inspirowany rysunkami Jana Matejki". Na obrazach wykonanych w technice oleju na płótnie zobaczyć można 44 królów i książąt polskich, w tym 4 księżne i królowe.

Uchodźcy w powiecie

W Polsce mieszka obecnie prawie 3,2 mln obywateli Ukrainy. Ilu z nich mieszka w naszym powiecie? Pozbieraliśmy dane ze wszystkich gmin.

Uroczysta gala w szkole muzycznej

28 kwietnia (czwartek) w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu, w pięknej oprawie scenicznej, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dwóch konkursów, zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w Mielcu: I Olimpiady Języka Angielskiego "Master of English" pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca oraz VIII edycji konkursu matematycznego "Mathematicus", wpisanego na listą kuratoryjną.

Biało-czerwone święta

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja były w tym roku w powiecie mieleckim wyjątkowo huczne, a do tego, po przerwie spowodowanej pandemią, w tradycyjnej formule. Nie zabrakło uroczystych pochodów i uczestniczących w nich tłumów, rajdów i koncertów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy