Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 17/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja KORSO

Tygodnik Regionalny KORSO nr 17/2021 - Zdjęcie główne

Okładka najnowszego wydania | foto Redakcja KORSO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Podborzu, w starym, stuletnim, bardzo podupadającym domu mieszka dwóch braci - Eugeniusz i Michał Dziekanowie. Dzięki ludziom dobrej woli mają nowy dach nad głową, ale potrzeba jeszcze dużo pracy i pieniędzy na to, by uratować ich rodzinny dom. O tej historii warto pisać! Co jeszcze przygotowaliśmy w najnowszym papierowym wydaniu KORSO?

O czym piszemy w tym tygodniu?

Program majówki

W związku z ciągle obowiązującym w naszym kraju stanem epidemicznym i wynikającymi z niego obostrzeniami, podobnie jak przed rokiem zbliżające się obchody święta Konstytucji 3 maja będą zarówno w Mielcu jak i w całej Polsce znacznie ograniczone.

Odszedł Bogusław Działowski

21 kwietnia zmarł Bogusław Działowski, ostatni syn konstruktora i pilota Stanisława Działowskiego. Przez wiele lat związany był z WSK Mielec.

Rodziny zastępcze bardzo potrzebne!

To będzie historia dwójki dzieci, które jak wszystkie inne dzieci chciały mieć zwyczajny dom i kochających rodziców. Chciały czuć się potrzebne, ważne, mieć beztroskie, radosne dzieciństwo, jak większość ich rówieśników. Jednak los okrutnie z nich zadrwił...

Straciliśmy "naszego" biskupa

W środę, 21 kwietnia 2021 roku, w godzinach wieczornych, zmarł w 80. roku życia ksiądz arcybiskup senior Wojciech Ziemba. Zmarły biskup urodził się w miejscowości Wampierzów w gminie Wadowice Górne. W młodości związany był z Mielcem.

Wór z kasą mocno zawiązany dla starostwa

Mieleckie starostwo nie otrzymało w najnowszym rozdaniu żadnego dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Oznacza to, że część planowanych inwestycji drogowych na terenie naszego powiatu jest poważnie zagrożona. Starosta Stanisław Lonczak zapowiada, że na sesji zaproponuje podjęcie uchwały wyrażającej sprzeciw w sprawie niekorzystnych decyzji.

Na co miasto wyda 15 milionów?

W połowie ubiegłego roku samorządy otrzymały pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Chodzi o niemałą kwotę blisko 15 milionów złotych dla miasta Mielca. Dziś pytamy, na co przeznaczone zostały te pieniądze?

Matury tuż-tuż...

Termin matur zbliża się nieuchronnie. To drugi rok z rzędu, w którym młodzież oprócz stresu będzie musiała sobie poradzić z obostrzeniami pandemicznymi. Do takiego wyzwania miała ich przygotować matura próbna. Wiemy też, ilu absolwentów szkół ponadpodstawowych przystąpi w tym roku do egzaminu dojrzałości.

Las pełen maseczek

Jednorazowe maseczki i rękawiczki - przez naszą nieodpowiedzialność - stają się powoli poważnym problemem. Najpierw chronią nas przed wirusem, później jednak - wyrzucane w parkach, lasach czy na ulicy zagrażają zdrowiu i środowisku. Przyjmując, że waga jednej maseczki wynosi ok. 3 gramy, wyliczono, że rocznie na świecie zużyjemy 4,6 mln ton maseczek. Jak podkreślają wirusolodzy, jednorazowa maseczka po zdjęciu z twarzy nadaje się wyłącznie do utylizacji. Jednak to od nas zależy, jak będzie ona przebiegać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy