Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 13/2022

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 13/2022 - Zdjęcie główne

Nowe wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym 13 numerem Tygodnika Regionalnego KORSO. Tym razem kolejne bolesne słowa z wojennej Ukrainy, która już miesiąc broni się przed agresją rosyjską. Dużo piszemy także o mieleckim szpitalu specjalistycznym, który wchodzi w kolejny rok z szeregiem planów i inwestycji. Rozmawiamy z Prezydentem Mielca o budżecie miasta. Co więcej w najnowszym numerze?

Idzie nowe dla naszego zdrowia

Na sesji powiatu mieleckiego dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, Jarosław Kolendo, przedstawił radzie swoje sprawozdanie z działalności szpitala. Mówił też o otwieraniu nowych oddziałów, zatrudnianiu lekarzy z Ukrainy i opiece zdrowotnej dla mieszkańców gmin. 

Miłość w trudnych czasach

W której gminie najczęściej padało sakramentalne tak? A dla ilu par wspólne drogi się rozeszły? Sprawdzamy i porównujemy z ubiegłym rokiem liczbę ślubów i rozwodów w poszczególnych gminach.

Nieoczekiwane listy do policjantów


W ostatnich dniach do policjantów z powiatu mieleckiego trafiło kilka listów od mieszkańców. Korespondencja trafiła między innymi do komisariatu w Czerminie oraz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Jaka była ich treść?

 

Miłość w trudnych czasach


W której gminie najczęściej padało sakramentalne tak? A dla ilu par wspólne drogi się rozeszły? Sprawdzamy i porównujemy z ubiegłym rokiem liczbę ślubów i rozwodów w poszczególnych gminach.

 

Rusza bon zdrowotny dla mieleckich seniorów


Rusza program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca.

 

Szarża "ekspertów" ?


Już myślałem, że na jakiś czas uda mi się pożegnać powiat i jego sprawy. Z ochotą wielką zmierzałem ku innym, będącym w mocy innego włodarza (włodarzy), ale nic z tego...

 

Lekarz pracował kilka dni bez przerwy


Potrzeba więcej specjalistów, aparatury medycznej i łóżek – tak wynika z kontroli, jaką NIK przeprowadziła na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii oraz na blokach operacyjnych w województwie podkarpackim. W większości szpitali stwierdzono niezgodne z obowiązującymi standardami przypadki, w których jeden lekarz w tym samym czasie znieczulał dwóch pacjentów albo pozostawiał bez opieki chorych na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii (OAiIT), by znieczulić pacjenta na bloku operacyjnym (BO).

 

Dyrektor w ogniu pytań


Na sesji powiatu mieleckiego dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, Jarosław Kolendo, przedstawił radzie swoje sprawozdanie z działalności szpitala. Radni mieli mnóstwo pytań dotyczących bieżących spraw placówki i możliwych inwestycji.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy