Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 07/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 07/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie pomogły mediacje. Radny powiatowy Marek Kamiński spotka się w sądzie z radnym Józefem Smacznym! Poszło o niesłuszne zdaniem Kamińskiego oskarżenia Józefa Smacznego o nadużycie władzy przy korzystaniu z transportu medycznego. To nasz temat numer jeden w najnowszym wydaniu Tygodnika Korso!

 

 

Starosta chce szybko naprawić swój błąd!

Wojewódzki Sąd Administracyjny opublikował orzeczenie swojego wyroku, który dotyczy tzw. scalania gruntów Padwi Narodowej. Sąd uchylił decyzję starosty. Ostatnio Zbigniew Tymuła zabrał głos w tej sprawie. 

Kandydat na prezydenta jest tylko jeden

W naszym cyklu komentarzy politycznych dywagujemy, kto ostatecznie będzie kandydatem na prezydenta, którego popiera Prawo i Sprawiedliwość w najbliższych wyborach. Lista kandydatów coraz mniejsza. 

Uważajcie na oszusta
Gdy pan Piotr przeczytał w poprzednim numerze Korso artykuł o fałszywym pracowniku PGE, od razu do nas zadzwonił. - Proszę mi pomóc, bo jakiś mężczyzna był u mnie parę dni temu i żona coś podpisała - niepokoił się niepełnosprawny mielczanin.

Autobusy stoją, a pasażerowie czekają
Nowe autobusy, które Urząd Miejski w Mielcu zakupił dla potrzeb Miejskiej Komunikacji Samochodowej, zamiast jeździć, stoją na parkingu. Tej sytuacji nie rozumieją pasażerowie, którzy upominają się o nowy tabor.

Palimy czym podadnie
Czy mamy problem ze smogiem? Okazuje się, że tak, chociaż wiadomo, że Mielec jest dość specyficznym miastem, w którym ogromna ilość zanieczyszczeń pochodzi ze strefy.

Wszystkie siły na Kronospan
Bezapelacyjnie liczne alarmy mieszkańców skarżących się na fatalną jakość powietrza w Mielcu przynoszą rezultat. Kwestia Kronospanu jest obecnie jednym z najbardziej gorących tematów nie tylko w Mielcu, ale i na całym Podkarpaciu.

Harcerze i piłkarze szukają siedziby
Mieleccy harcerze, a także przedstawiciele SPR Stal Mielec muszą szukać lokali. Jak się okazuje, infrastruktura potrzebna do funkcjonowania wodnego placu zabaw zostanie zamontowana... właśnie w ich dotychczasowych siedzibach.

Odszedł Józef Grzych


Tak bardzo często mówiło się o śp. Józefie Grzychu, którego w ostatnią sobotę pożegnała rodzina, bliscy i przyjaciele. Radny gminy Padew obecnej kadencji zmarł we wtorek, 6 lutego, po długiej i ciężkiej chorobie.Pana Józefa Grzycha w gminie Padew Narodowa znał chyba każdy. To on założył Stowarzyszenie "Rozwój Gminy Padew Narodowa", które uruchomiło w Padwi przedszkole. Kim był ten niezwykle aktywny radny gminny, społecznik i miłośnik regionu?

Cykl: "Dwie strony Medalu": Priorytety na 9 miesięcy

Nadal nie wiemy, jak potoczą się losy zarządu Mielca. Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu analizuje trudną sytuację, w której znalazł się prezydent Daniel Kozdęba. Jak już informowaliśmy, jeden ze scenariuszy mówi o sytuacji wygaśnięcia mandatu prezydenta Mielca i powołaniu na to stanowisko urzędnika. Taką osobę formalnie powoła premier RP, a jak wiadomo, istnieje już krótka lista nazwisk. Pełniący obowiązki prezydenta urzędnik prawdopodobnie objąłby urząd już w marcu i poprowadziłby sprawy urzędu do listopada, do momentu wyborów samorządowych. Zatem jakie są priorytety dla naszego miasta na najbliższe dziewięć miesięcy?

JEDYNKA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE