Reklama

Tygodnik Regionalny Korso 15/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso 15/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeden hazardowy blaszak dzięki naszej interwencji został zamknięty. Ale w mieście są inne. - A przecież hazard to zło takie samo jak alkohol czy narkotyki - przestrzega mieszkaniec osiedla.

Schronisko dla kobiet

Znowelizowana ustawa o pomocy społecznej nakłada na każdą gminę obowiązek zapewnienia schronienia nie tylko dla bezdomnych mężczyzn, ale także dla bezdomnych kobiet. Dlatego w Mielcu od pewnego czasu trwają prace nad założeniem takiego przytuliska.

Ostro i rzeczowo o obwodnicy
Mieszkańcy: - Jak mogliście za naszymi plecami zaplanować drogę wojewódzką! - Nie możemy spać po nocach, od kiedy dowiedzieliśmy się, że droga ma przechodzić przez nasze podwórka i domy! Przecież możecie ominąć nasze domy, przeprowadzając ją w większości przez nieużytki  - bulwersowali się przybyli na spotkanie z marszałkiem województwa mieszkańcy Woli Mieleckiej.

Dzieci trafiły do rodziny zastępczej
Matce za narażenie synów na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do pięciu lat więzienia. W Wielki Piątek w małej miejscowości koło Mielca o włos nie doszło do wielkiej tragedii. W jednym z domów w Jamach policjanci znaleźli dwoje kompletnie pijanych dzieci. Jak się okazało, matka chłopców i ojciec jednego z nich również byli pod wpływem alkoholu.

Wyjątkowe akrobacje nad Mielcem
28 lipca na terenie lotniska odbędą się IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze. To będzie wyjątkowe wydarzenie ze względu na obchody 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu oraz 100-lecia polskiego lotnictwa. Program lotniczego święta dostarczy widzom wiele emocji.

Telewizja "na żywo" przed Kronospanem
Dziennikarze TVP Info z programu na żywo "To jest temat" rozmawiali z mieszkańcami Mielca o Kronospanie. Były wielkie emocje, ale na spotkaniu zabrakło przedstawicieli firmy. Autorzy programu przypomnieli o wielkiej demonstracji z 25 marca, kiedy to prawdziwe tłumy mieszkańców naszego miasta dały wyraz swojemu niezadowoleniu. Tym razem również wielu mielczan przyszło pod zakład Kronospan, skąd program był nadawany.

Pierwsze takie misterium
Dyrygent Ryszard Kusek: - To zaszczyt pracować z tak uzdolnionymi i chętnymi do pracy młodymi ludźmi. W Wielką Sobotę, 31 marca, w kościele Ducha Świętego w Mielcu uczniowie PSM, a także muzycy z mieleckich liceów pod batutą Ryszarda Kuska wykonali Requiem c-moll Carla Dittersa von Dittersdorfa. Mielec słynie z uzdolnionej młodzieży z ogromnym talentem muzycznym. Przekonali się o tym ostatnio melomani, którzy uczestniczyli w mieleckiej premierze requiem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE