Reklama

Tuszów Narodowy: Piosenka patriotyczna w rocznicę radzieckiej agresji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG Tuszów Narodowy

Tuszów Narodowy: Piosenka patriotyczna w rocznicę radzieckiej agresji - Zdjęcie główne

Uczestnicy Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej | foto UG Tuszów Narodowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym miały miejsce uroczystości upamiętniające 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Centralną częścią obchodów był „Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej”. Uczestnicy usłyszeli także krótką lekcję historii.

Po przywitaniu uczestników głos zabrał wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, który zaznaczył, jak ważna jest pamięć o naszej historii i przodkach. Następnie sekretarz gminy Renata Paterak wygłosiła krótką lekcję historii na temat „Wrzesień 1939 i rola gen. Sikorskiego podczas II wojny światowej”, Po niej jako wyraz hołdu dla bohaterskich żołnierzy września 1939 roku, złożone zostały kwiaty przed pomnikiem gen. Sikorskiego. 

Centralną częścią obchodów był „Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej”. Piosenki patriotyczne odnoszą się do ojczyzny, narodu i jego historii, są skarbem naszej kultury narodowej. 

Każda z nich przedstawia treści o ogromnym znaczeniu i każda ma swoje bogate dzieje. Tworzone były pod wpływem wielkich uczuć i emocji, które towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych momentach naszej historii. 

W przeglądzie piosenki wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, tj. Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich, Zespół Szkół w Jaślanach, Zespół Szkół w Maliniu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. Na ręce dyrektorów szkół przez wójta gminy zostały złożone pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział w Przeglądzie Piosenki patriotycznej, a wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. 

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym, pod patronatem wójta gminy.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy