Reklama

Tu nie możesz parkować

Opublikowano:
Autor:

Tu nie możesz parkować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ulicy Parkowej, w bliskiej odległości od kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy pojawił się znak „zakaz zatrzymywania się”. Podczas nabożeństw w kościele kierowcy ignorują ten znak i parkują na chodniku. Funkcjonariusze straży miejskiej i policji są bezwzględni.

Otrzymaliśmy kilkanaście telefonów od oburzonych mieszkańców miasta, którzy dostali mandaty za parkowanie na chodniku w okolicach ulicy Parkowej. Nasi czytelnicy uważają, że w tym miejscu nie ma gdzie parkować. - Rozumiem, że tam powinien być zakaz zatrzymywania się, ale nie w niedziele. To największa mielecka parafia. Wiele osób przyjeżdża wtedy na mszę i nie ma gdzie parkować. Bo w rejonie kościoła jest za mało miejsc parkingowych - powiedział nam jeden z mieszkańców.

Musimy przestrzegać prawa
Rzeczywiście okolice kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu są bardzo specyficzne. Małe, wąskie uliczki i dwa miejskie parkingi, które - jak się okazuje - są niewystarczające. Komendant straży miejskiej Arkadiusz Misiak informuje, że kierowcy muszą zastosować się do znaku, który tam się znajduje. - Interweniujemy na każde zgłoszenie, które otrzymujemy od mieszkańców. Ostatnio otrzymaliśmy takie zgłoszenie w środę popielcową i musieliśmy interweniować. Ten zakaz został tam ustawiony, żeby nie blokować chodnika. Nie ma tam odpowiedniej szerokości, żeby móc swobodnie parkować samochody. Parkowanie w tym miejscu utrudnia przejazd dla autobusu MKS - informuje nas Arkadiusz Misiak. Zarządcą tej drogi jest mielecki magistrat. Wiemy, że są plany, żeby w przyszłości wyremontować pobocze ul. Parkowej. Prawdopodobnie powstanie tam taki chodnik, który będzie umożliwiał parkowanie.

Policyjna Mapa Zagrożeń
Warto przypomnieć, że od kilku miesięcy mieszkańcy regionu mają możliwość zgłaszania interwencji do funkcjonariuszy policji przez Internet. Strona www Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest stroną internetową, dzięki której każdy mieszkaniec może anonimowo zgłosić swoją interwencję do policjantów. Co ciekawe, dzięki interaktywnej mapie wskazuje się dokładny adres zagrożenia. Jak przekazała nam Urszula Chmura, rzecznik prasowy mieleckiej policji, w ostatnim czasie część zgłoszeń dotyczyła właśnie parkowania na ul. Parkowej. - Policjanci w miejsce wskazanego zagrożenia udają się kilka razy, tak aby udało się je skutecznie wyeliminować, takie jest nasze zadanie - informuje nas Urszula Chmura. Jeśli chodzi o parkowanie przy ulicy Parkowej, to warto przypomnieć, że wokół kościoła znajdują się parkingi samochodowe, z których należy korzystać. W miejscach, gdzie stoi znak „zakaz zatrzymywania  się”, nie parkujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE