Reklama

Trwają prace przy osuwisku w Zgórsku. Kiedy koniec?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe

Trwają prace przy osuwisku w Zgórsku. Kiedy koniec? - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie w rejonie osuwiska na drodze Zgórsko - Wadowice Górne  trwają intensywne prace przy umocnieniu osuwającej się ziemi. Od nich zależeć będzie trwałość całego remontu. Każdy etap renowacji jest nadzorowany: zarówno przez zarząd Powiatu, jak i przez kierownictwo Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

W ostatnim czasie w rejonie osuwiska na drodze Zgórsko - Wadowice Górne  trwają intensywne prace przy umocnieniu osuwającej się ziemi. Od nich zależeć będzie trwałość całego remontu. 

Zasadniczą częścią umocnienia jest konstrukcja oporowa w postaci żelbetowego oczepu. Pale fundamentowe i kotwy gruntowe znajdować się będą pod powierzchnią ziemi. 

Trasa drogi powiatowej pozostanie niezmieniona, będzie ona służyć jak dotychczas. Dodatkowo po lewej stronie jezdni o szerokości podstawowej 5,5m zaplanowany został chodnik o szerokości 2m. Po lewej stronie jezdni zaplanowano pobocze utwardzone kruszywem o szerokości 1m.

W ostatnim czasie budowę wizytował Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak wraz ze Zbigniewem Działowskim, Członkiem Zarządu Powiatu. Na miejscu ocenili postęp prac i zapoznali się z uwagami bezpośrednich wykonawców.

Starosta Stanisław Lonczak ocenił tempo robót jako zadowalające.


- Jestem tu już po raz kolejny. Uważam, że termin zakończenia naprawy tej drogi – koniec lata - nie powinien być zagrożony - dodał Starosta.

Obawiano się, jaki wpływ na inwestycję może mieć  oczko wodne. Tuż za skrętem z drogi wojewódzkiej w remontowanym obecnie odcinku znajduje się spory zbiornik wodny,  który z czasem mógłby stanowić potencjalne zagrożenie. Okazało się jednak, że miejsce to posiada już urządzenia odwadniające, które nie powinny rzutować na trwałość obecnych umocnień terenu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy