Reklama

Trwa zbiórka odpadów zielonych w mieście

Opublikowano:
Autor:

Trwa zbiórka odpadów zielonych w mieście - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielczanie mogą zacząć poważnie planować wiosenne porządki, także w ogrodzie. MPGK rusza ze zbiórką bioodpadów oraz odpadów problemowych.

– Tradycyjnie już w tym czasie ułatwiamy mieszkańcom pozbycie się śmieci, których nie można wrzucić do zwykłego kosza – mówi Marek Bąbała, prezes MPGK Mielec. - Zachęcamy szczególnie do skorzystania ze zbiórki odpadów problemowych, bo nie tylko zabierają miejsce i szpecą, ale także stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, życia ludzkiego i środowiska. Nie warto ich więc zbyt długo trzymać na posesji ani wyrzucać w nieodpowiedni sposób – podkreśla prezes.

Miasto będzie zbierać bioodpady

- Odpady zielone, w tym gałęzie, pozostałości traw i roślin (nie mokre i gnijące) z powodzeniem mogą trafić do worka brązowego na bioodpady, do którego również wrzucamy odpadki warzywne i owocowe, resztki jedzenia, trociny i korę drzew – mówi Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych.

Zbiórka bioodpadów w systemie workowym dla nieruchomości zamieszkałych (jednorodzinnych) oraz niezamieszkałych (działalności) będzie się odbywać od 3 kwietnia do 30 listopada zgodnie z harmonogramem, po wcześniejszym wystawieniu worka przed posesję. Dla zabudowy jednorodzinnej nic się nie zmienia. Wywóz będzie realizowany w systemie workowym od kwietnia do końca listopada, z częstotliwością jeden raz w tygodniu zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zmiany pojawiają się w przypadku zabudowy wielomieszkaniowej i nieruchomości niezamieszkałych.

Nowe pojemniki "Bio"

Do wszystkich altanek w zabudowie wielomieszkaniowej wstawione zostaną brązowe pojemniki o pojemności 240 l z napisem "Bio". Częstotliwość odbioru jeden raz w tygodniu od kwietnia do końca listopada. Jest to nowość dla mieszkańców. Nowością jest również odbiór odpadów "Bio" z nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne (tzw. działalność gospodarcza), a właściciele zadeklarowali selektywny sposób gromadzenia odpadów. Częstotliwość dwa razy w roku.

Ci, którzy preferują odnawianie pomieszczeń, gdy nie ma zbyt wiele pracy w ogrodzie oraz na podwórku, czyli zimą, i zapewne posiadają pozostałości po lakierach, rozpuszczalnikach, klejach, będą mogli je wrzucać w godzinach od 15.30-19.30 do ustawionych w konkretnych punktach kontenerów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE