Reklama

Trwa remont kolei od Mielca do Padwi Narodowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lepsze możliwości podróży koleją na Podkarpaciu zapewni powrót pociągów na trasę z Mielca do Padwi? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy. Trwają prace remontowe na odcinku, który wydłuży przywrócone w 2021 r. połączenie Mielec – Dębica. Inwestycja za 98 mln zł jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z RPO Województwa Podkarpackiego.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują kolejny etap prac na linii kolejowej nr 25, który pozwoli reaktywować kolejowe połączenia na odcinku Mielec – Padew. Zdaniem inwestora modernizacja zwiększy dostępność do kolei i może zlikwidować wykluczenie komunikacyjne. Warto przypomnieć, że dzięki przedsięwzięciu PLK pociągi zapewniają już połączenie z Mielca do Dębicy.

Ruszył remont

Aktualne prace polegają na odbudowie odcinka trasy z Mielca do Padwi. W tym celu wykonano demontaż starych elementów szyn i podkładów, by ułożyć nowe tory oraz wybudować perony. Prowadzone są roboty ziemne ze wzmocnieniem podtorza. Jeszcze w bieżącym miesiącu wykonawca rozpocznie układanie nowego toru. Na reaktywowanym odcinku Mielec – Padew są już konstrukcje nowych peronów na przystankach w Chorzelowie, Tuszowie Narodowym i w Jaślanach. Perony będą dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych, w tym osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

 Wiadukt

W zakresie inwestycji jest także budowa wiaduktu w Mielcu, przebudowa 14 przepustów i 12 przejazdów kolejowo-drogowych. W Mielcu przy ul. Sienkiewicza budowany jest wiadukt drogowy nad linią kolejową. Nowy obiekt zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe i usprawni komunikację drogową. Zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Obecnie kontynuowane są prace m.in. przy budowie przyczółków wiaduktu oraz nasypów zjazdowych.

Przejście podziemne

W rejonie stacji kolejowej w Mielcu, w ciągu ulic Drzewieckiego – Skargi, zgodnie z podpisaną w kwietniu br. umową,  powstaje nowe przejście podziemne, które ułatwi komunikację pieszym. Bezkolizyjny trakt  pod torami połączy osiedla znajdujące się po przeciwległych stronach stacji. Aktualnie zabudowano trzy tymczasowe konstrukcje odciążające, umożliwiające kontynuowanie robót budowlanych bez zakłócenia pracy przewozowej mieleckiej stacji. Wykonano roboty przygotowawcze do rozpoczęcia budowy zasadniczych elementów obiektu. Pod koniec roku mieszkańcy zyskają wygodne i bezpieczne przejście.

Projekt "Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew - Mielec - Dębica" wpisany jest w Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 i realizowane jest z dotacji, jaką przyznano inwestorowi w Programu Operacyjnego. Do budowy wiaduktu dołożyły się lokalne samorządy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy