Reklama

Trwa budowa czterech mostów w gminie Tuszów Narodowy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tuszowskiej gminie powstają cztery inwestycje mostowe. Zaawansowane prace trwają przy obiektach na terenie wioski Pluty i Czajkowa Sowy. Natomiast w czerwcu rozpoczęły się prace przy budowie kolejnych dwóch mostów tj. w Ławnicy na potoku Rów i w Jaślanach na potoku Jaślańsko-Chorzelowskim.

Na budowę obiektów w Plutach i w Czajkowej gmina otrzymała  837 763 zł  z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. 

W wyniku przetargu na wykonanie tych prac najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Dziewit i Dziewit Sp. j. z Plut. Łączna wartość zadania  stanowi kwotę  1 731 650,00 zł,  środki własne to kwota 893 887 zł. Zadanie powinno być wykonane do listopada. 

W czerwcu rozpoczęto prace przy budowie dwóch przepraw mostowych w Ławnicy i Jaślanach. Koszt tego zadania wynosi 1 582 510 zł. Wykonawcą prac jest Firma REMOST sp. z o.o. z Dębicy. To zadanie w 63% kosztów kwalifikowanych zostanie sfinansowane z dotacji Polskiego Ładu przyznanej gminie w 2022 roku. Termin zakończenia prac ustalono na listopad. 

- W tej chwili w gminie realizowanych jest kilkanaście kluczowych inwestycji, które w istotny sposób poprawią infrastrukturę techniczną gminy podnosząc jakość życia mieszkańców. Można powiedzieć gmina w budowie. Jestem wdzięczny polskiemu rządowi za uruchamiane programy dotacyjne, które tak bardzo wpierają finansowo gminy, w tym naszą. Dziękuję tym wszystkim, którzy jako przyjaciele tuszowskiej gminy pomagają w pozyskiwaniu funduszy na czele z europosłem Tomaszem Porębą i senatorem Zdzisławem Pupą. Słowa uznania należą się pracownikom urzędu zaangażowanym w pisanie i rozliczanie projektów, organizowanie przetargów na roboty  oraz prowadzenie inwestycji, co wymaga znacznego nakładu pracy, wiedzy merytorycznej połączonej z umiejętnościami - podkreśla wójt gminy Andrzej Głaz.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy