Reklama

Tropek - tak nazwały go dzieci

Opublikowano:
Autor:

Tropek - tak nazwały go dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Finału doczekał się konkurs na nadanie imienia dla narodzonego w sierpniu konika polskiego – siódmego „mieszkańca” hodowli w Nadleśnictwie Tuszyma. „Tropek” okazał się najlepszą ze 112 nadesłanych propozycji.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na imię dla młodego ogierka przypadło na wtorek, 13 grudnia. Jurorzy, po zapoznaniu się ze 112 propozycjami imion, ostatecznie postawili na Tropka – pomysł uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu. Dzieci te pojawiły się w siedzibie Nadleśnictwa Tuszyma wraz z nauczycielkami, Agatą Balon i Barbarą Suchy.

Po tym, jak odebrały już „Dokument Nadania Imienia Konia” i nagrody, miały okazję zwiedzić tamtejszą hodowlę konika polskiego, w której znajdował się również „ochrzczony” przez nich Tropek.

- Konik ten, częstowany przez dzieci jabłkami, parskał i rżał najgłośniej ze wszystkich. Zupełnie tak, jakby wyczuwał, że to jego wielkie święto - mówił po spotkaniu Artur Święch, organizator akcji. 

Oprócz Tropka, w hodowli w Tuszymie żyje jeszcze sześć innych przedstawicieli rasy konika polskiego. - Swym wyglądem przypominają one wymarłe już tarpany.

Charakteryzuje je myszata maść z ciemną pręgą przez grzbiet i krótka stojąca grzywa. Po przodkach koniki polskie zachowały również dużą odporność na warunki pogodowe, tendencję do sezonowego gromadzenia tłuszczu i niezależny charakter - dodaje Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE