Reklama

Tragicznie zmarły kapłan będzie pochowany w swej rodzinnej miejscowości

Opublikowano:
Autor:

Tragicznie zmarły kapłan będzie pochowany w swej rodzinnej miejscowości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ks. Jaromir Buczak, który zginął w ubiegłym tygodniu w Tatrach, zostanie pochowany w rodzinnej Lubzinie (gm. Ropczyce).

W piątek 14 sierpnia została odprawiona msza św. w intencji zmarłego w kościele parafialnym w Trzcianie k. Bochni. 

W poniedziałek trumna z ciałem śp. ks. Jaromira Buczaka przywieziona zostanie do kościoła parafialnego w Lubzinie, gdzie o godz. 14:00 rozpoczną się uroczystości żałobne.

Po mszy św. żałobnicy przejdą na parafialny cmentarz.

Ks. Jaromir Buczak urodził się 24 maja 1986 roku w Rzeszowie. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie. Egzamin dojrzałości złożył w 2005 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. W 2007 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu (od 1 września 2013 roku) oraz w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni (od 1 września 2016 roku).

Ponadto pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Lipnica Murowana. Był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE