Reklama

Tomasz Poręba w Mielcu: Na budowę hali w Mielcu "wychodziłem 30 mln złotych" [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Tomasz Poręba w Mielcu: Na budowę hali w Mielcu "wychodziłem 30 mln złotych" [VIDEO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Europoseł Tomasz Poręba dziś w Mielcu podsumował wszystkie inwestycje sportowe, które są realizowane na Podkarpaciu. Była przede wszystkim mowa o budowie hali sportowej MOSiR, która rozpoczyna się już jutro.

Europoseł podkreślił, że aktywnie działał na rzecz pozyskania funduszów na budowę hali sportowej mieleckiego MOSiRu. Rzeczywiście dzięki jego działaniom, miasto Mielec zyskało dofinansowanie 30 mln złotych z Ministerstwa Sportu.

- Te pieniądze na pewno stanowią dużą część wkładu Ministerstwa Sportu w budowę mieleckiej hali sportowej. Ostatnio w rozmowie z Ministrem Sportu Bańką - kiedy podsumowywaliśmy wszystkie inwestycje to okazuje się, że Podkarpacie otrzymało największe środki pieniężne na inwestycje sportowe .min. w Mielcu, Sanoku, czy Rzeszowie - mówił Tomasz Poręba

ZOBACZ ZAPIS VIDEO

Tomasz Poręba przypomniał, że starania o dofinansowanie trwały kilka lat. Na początku miasto otrzymało 15 mln złotych, a potem jeszcze dodatkowe dofinansowanie. Warto podkreślić, że Podkarpacie otrzymało jedne z największych środków finansowych na inwestycje sportowe. 

- Moje pierwsze wizyty w Ministerstwie to przede wszystkim przekonanie urzędników i Ministra Sportu do konieczności budowy mieleckiej hali. Dzięki naszym rozmowom udało się to zrobić. Najpierw Mielec uzyskał 15 mln złotych na ten cel, ale potem okazało się, że w ramach procedury przygotowawczej tę inwestycję ceny tego obiektu urosły i była zagrożenie, że samorząd nie byłby w stanie poprowadzić inwestycji Wtedy właśnie udało się uzyskać ekstra wsparcie z Ministerstwa na kolejne 15 mln złotych. W sumie mamy 30 mln złotych, które ostatecznie domknęły budżet tego projektu. Już nic tej budowy nie zatrzyma! Za około dwa lata będziemy się cieszyć z tego, że mamy nowy funkcjonalny obiekt - komentuje europoseł. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE