Reklama

Tomasz Drąg z "elektryka" ma już indeks w kieszeni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Drąg z klasy IV E z Zespołu Szkół im. Prof. Groszkowskiego w Mielcu zajął dwunaste miejsce w Polsce i uzyskał tytuł finalisty XLV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie teleinformatycznej. Dzięki temu może kontynuować naukę na większości uczelni technicznych w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. Groszkowskiego w Mielcu wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Zawody drugiego stopnia zostały przeprowadzone w Krakowie 4 lutego bieżącego roku, w siedmiu grupach tematycznych: automatycznej, elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatycznej, teleinformatycznej i elektronice medycznej. Krakowski etap olimpiady miał formę testu, którego celem było wyłonienie kilkunastoosobowej grupy finalistów w każdym profilu.

Zespół Szkół na Olimpiadzie reprezentowali uczniowie:

  • w grupie elektrycznej: Kacper Wójcik (IV A) i Karol Tomczyk (IV A) – opiekun Marek Sypek,
  • w grupie elektronicznej: Łukasz Tabor (III A) i Jakub Płaza (IV A) – opiekun Jan Wójcik,
  • w grupie mechatronicznej: Mikołaj Marciniak (III Cg) – opiekun Paweł Kolb,
  • w grupie teleinformatycznej: Jakub Ciemięga (IV E) i Tomasz Drąg (IV E) – opiekun Wojciech Walat.
Pomimo zaciętej konkurencji między uczestnikami ze szkół z całej Polski, Tomaszowi Drągowi udało się zakwalifikować do kolejnego etapu rozgrywek. Został on rozstrzygnięty 25 lutego, a ze względu na stan epidemii rozgrywki finałowe odbyły się w formie zdalnej. Uczniowie odpowiadali przed komisją konkursową na trzy wylosowane przez nich pytania, obejmujące przekrojowo cały szkolny zakres materiału kształcenia zawodowego.

Ostatecznie Tomek zajął dwunaste miejsce w Polsce, co daje mu możliwość podjęcia studiów na uczelniach technicznych bez egzaminów wstępnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy