Reklama

To rekordowy budżet

Opublikowano:
Autor:

To rekordowy budżet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze nigdy w historii powiatu mieleckiego urzędnicy nie przygotowali tak dużej uchwały budżetowej. W 2017 roku powiat planuje zarobić ponad 138 mln zł. Wstępny deficyt to kwota prawie 8 mln zł.

- Cieszę się, że ten budżet został przyjęty pozytywnie. Tylko czterech radnych wstrzymało się od głosowania nad uchwałą. Myślę, że ten projekt jest bardzo realistyczny, bo składa się głównie ze środków, które rzeczywiście mamy – powiedział nam Zbigniew Tymuła, starosta mielecki. Zaplanowana kwota dochodów to 138 484 326 zł. Wydatki na 2017 rok wynoszą 146 484 326 zł. Najwięcej, jak co roku, wydamy na edukację. Ponad 66 mln zł będzie kosztować utrzymanie powiatowych szkół. Prawie 20 mln zł zostanie przeznaczonych na pomoc społeczną. Około 10 mln zł starostwo chce wydać na ochronę zdrowia.

W 2017 roku Zarząd Powiatu Mieleckiego będzie realizował wiele inwestycji. Przy ZS im. Prof. Groszkowskiego ruszyła już budowa sali gimnastycznej. Nowy budynek powstaje dzięki wsparciu RPO 2014 - 2020. Całkowity koszt budowy to 2 mln 300 tys. Złotych. W nowym roku zostanie zbudowane zupełnie nowe ogrodzenie tej szkoły. Przy ZST powstanie kompleks boisk sportowych. Projekt będzie możliwy do zrealizowania dzięki wsparciu rządu.

W 2017 roku rozpocznie się także remont internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu. Zarząd powiatu stara się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.

W nowym roku powiat zakupi nowe samochody. Pierwszy z nich trafi do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a drugi do DPS. Dodatkowo w Domu Pomocy Społecznej zostanie przeprowadzony remont instalacji przeciwpożarowej.

Więcej w 1 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE