Reklama

To niezwykły dar dla dzieci z mieleckiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

To niezwykły dar dla dzieci z mieleckiego szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na oddział dziecięcy w mieleckim szpitalu trafiły książki, które uprzyjemnią hospitalizację małym pacjentom. To efekt przedsięwzięcia koordynowanego przez Państwowy Instytut Wydawniczy, przy współpracy z Ministerstwem Kultury oraz Ministerstwem Zdrowia.

Akcja „Z książką zdrowiej!” ma służyć promocji czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Realizacja akcji polega na nieodpłatnym przekazaniu książek dla pacjentów oddziałów onkologicznych oraz dziecięcych. Około 50 tys. tytułów beletrystycznych, historycznych, eseistycznych, klasycznych oraz tych dla dzieci i młodzieży trafiło do 469 szpitali w całym kraju, w tym także do Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

– Dobre warunki w szpitalu wspierają proces leczenia. Chcemy, aby oprócz telewizora czy smartfona pacjenci mieli do dyspozycji także najnowsze, najbardziej popularne, pozycje książkowe. Nic nie wspiera procesu leczenia lepiej niż pozytywne nastawienie i dobre samopoczucie. Do tej pory wyposażenie szpitalnej biblioteki zależało wyłącznie od możliwości finansowych placówki, dlatego zdecydowaliśmy się na ich systemowe wsparcie – mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w październiku, podczas podpisania porozumienia między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Zdrowia i Państwowym Instytutem Wydawniczym – organizatorami akcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE