Reklama

To małe urządzenie ratujące życie hitem sprzedaży. W mieleckich aptekach trudno go kupić

Opublikowano: wt, 1 gru 2020 16:34
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

To małe urządzenie ratujące życie hitem sprzedaży.  W mieleckich aptekach trudno go kupić - Zdjęcie główne

Pulsoksymetr to jeden ze sprzedażowych hitów ostatnich dni. Zakłada się go na palec i w ten prosty sposób można zbadać nasycenie krwi tlenem. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym urządzeniem jest pulsoksymetr, który mierzy poziom natlenienia krwi. Kiedy niedawno lekarze zaczęli mówić, że urządzenie to może być przydatny w walce z koronawirusem, a rząd zapowiedział testowanie go na grupie pacjentów, stało się ono hitem sprzedaży.

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Na podstawie pomiaru oblicza się stopień nasycenia hemoglobiny tlenem (SpO2) czyli pulsoksymetrii.

Na rynku są dwa rodzaje pulsoksymetrów. Stacjonarne, które stosowane są przede wszystkim w szpitalach, rożnego rodzaju placówkach medycznych, domach opieki oraz napalcowe. Nas interesują właśnie te napalcowe, które mają czujnik wyposażony w dwie diody LED oraz fotodiody.

Ze względu na możliwość pomiaru wysycenia krwi tlenem pulsoksymetr najczęściej stosuje się w przypadku pacjentów z chorobami układu oddechowego, chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą.

Koronawirus atakuje drogi oddechowe i płuca dlatego pulsoksymetr może być przydatny również w walce z tą chorobą. Prawidłowy poziom saturacji tlenem powinien wahać się w zakresie od 95 proc. do 99 proc. Zalecane jest ustawienie alarmu ostrzegającego przed niedotlenieniem na poziomie 94 proc. W warunkach domowych jeśli stwierdzimy takie niedotlenienie powinniśmy dzwonić po pogotowie.

Pulsoksymetry to jeden z największych sprzedażowych hitów ostatnich tygodni w Polsce. Rozbija też bank na promocjach Black Friday i sprzedaje się w dziesiątkach tysięcy sztuk.

Na Allegro jest to aktualnie jeden z czarnopiątkowych bestsellerów. Ale możemy go kupić także poza Allegro, w innych internetowych sklepach i w aptekach. Dla niezorientowanych podajemy, że  największym zainteresowaniem cieszą obecnie następujące modele:  CONTEC CMS50D , Beurer PO 30, Medisana PM 100.

W internecie urządzenie takie można kupić  już za 49 zł, a z dostawą za 56 zł.

Sprawdziliśmy dostępność i ceny pulsoksymetru napalcowego w czterech mieleckich aptekach. W trzech urządzeni tego nie było. Przy czym w jednej przekazano nam, że trzeba pytać bo być może pojawią się w najbliższym czasie. W dwóch, że nie ma i nie wiadomo kiedy będą, bo zniknęły z rynku i nie ma ich w hurcie.   

I tylko w jednej usłyszeliśmy, że akurat przyszło jedno urządzenie. Jego cena to 149,99 zł. W innych aptekach podawane ceny mieściły się w przedziale 150-300 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.